В Україні почали виробництво «розумного будинку», який зводиться за добу

виробництво розумного будинку
В Україні почали виробництво «розумного будинку», який зводиться за добу

УЮТ №26-2019

В Україні запустилася франшиза компанії PassivDom. Фірма виготовляє автономні будинки, які споживають до 20 разів менше енергії, живляться виключно завдяки сонячним панелям та збирають воду з атмосфери. Засновник компанії PassivDom – український підприємець Максим Гербут.

Усією будівлею можна керувати в додатку в телефоні. Конструкція будинку модульна і не передбачає фундаментів. Дім встановлюють одразу з меблями, кухнею, побутовою технікою, інтернетом, «розумним» дверним замком зі сканером відбитку пальців та іншим обладнанням. Питна вода в будинку має антибактеріальний та антивірусний захист.

За місяць можна виготовити 5-6 таких будинків із залученням 15 працівників. Передбачається випуск одно- та двомодульних конструкцій – для двох осіб та для сім’ї відповідно. Будинок доставляють упродовж дня.

Дім створюють за допомогою 3D-друку з композитного матеріалу, який містить вуглецеве скло та скловолокно. Розробники повідомляють, що стіни будинка такі ж теплі, як звичайні цегляні. Також стверджують, що вікна PassivDom – найтепліші у світі.

Перші будинки в Україні планують встановлювати в жовтні. На сайті компанії діє запис на тест-драйв. У США вартість такого житла коливається від 90 до 359 тис. доларів (2,3-9,4 млн грн).

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *