В Україні змінять правила прибуття «швидкої» на виклик

В Україні змінять правила прибуття «швидкої» на виклик
В Україні змінять правила прибуття «швидкої» на виклик

«УЮТ» №14-2019

Час прибуття екстреної невідкладної допомоги грає найважливішу роль у житті людини. Часто українці дуже довго не можуть дочекатися карети «швидкої» за відповідним викликом. Так, у планах МОЗ оновити диспетчерські пункти, побудувати кілька нових в окремих областях України. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я України.

Відомо, що нові служби будуть створені в Луганській, Житомирській, Кіровоградській, Рівненській, Хмельницькій, Черкаській та Чернівецькій областях. У решті регіонів проведуть модернізацію й підключення до системи «Централь 103», яка фільтруватиме виклики, і до хворого будуть відправляти ту машину, яка знаходиться ближче до адреси виклику, навіть якщо вона з іншого району.

Оприлюднена міністерством концепція реформи екстреної медичної допомоги передбачає зменшення непрофільного навантаження на бригаду. За словами директора центру екстреної медичної допомоги Анатолія Вершигори, на сьогодні 80 % викликів – це квартирні виклики, які не належать до екстреної допомоги. «ДТП, убивства, утоплення, ураження струмом, пожежі, отруєння – таких викликів дуже мало», – говорить він. І саме на цьому повинні зосередитися парамедики, з яких будуть складатися оновлені бригади екстреної медицини.

В оновлених бригадах буде не водій, а екстрений медичний технік, який буде допомагати парамедикам.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.