В урядовій програмі «Доступні ліки» стало більше препаратів

Доступні ліки
В урядовій програмі «Доступні ліки» стало більше препаратів

Із серпня 2018 року Міністерство охорони здоров’я затвердило новий реєстр препаратів урядової програми «Доступні ліки», які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом II типу та бронхіальною астмою можуть отримати безкоштовно чи з незначною доплатою. До оновленого реєстру увійшов 261 препарат. 59 із цих ліків пацієнти зможуть отримувати повністю безоплатно. Нагадаємо, раніше у програмі брали участь 239 медикаментів загалом і 47 безкоштовних зокрема.

«Доступні ліки» є успішним прикладом відшкодування. Мільйони українців отримують ліки безоплатно чи з суттєвими знижками. Програма продовжує розвиватися: лікарських засобів стає більше, ціни на них стають менші. У МОЗ зазначають, що це природний процес, адже виробники за власною ініціативою зменшують ціни на ліки, щоб потрапити до програми та переліку безоплатних препаратів.

До списку безкоштовних медикаментів входять ліки не лише українських виробників, а й відомих іноземних компаній. Серед них, наприклад, фірми зі Словенії, Фінляндії та Швеції. Деякі виробники, щоб потрапити до програми, знизили ціни. У середньому вартість препаратів програми впала майже на 7 %.

Нагадаємо, урядова програма «Доступні ліки» почала діяти у квітні 2017 року. За час її роботи пацієнти отримали медикаменти від серцево-судинних захворювань, діабету II типу та бронхіальної астми за понад 23 млн рецептів на суму більше 1 млрд грн. Кожна третя аптека бере участь у програмі – нині їх 7808.

Для того щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *