Вахтанг Кікабідзе: «Моя сім’я – моє багатство»

Його пісні співають у Грузії, Україні, Білорусі, Італії.

Вахтанг Кікабідзе

Відомий грузинський співак, актор, кінорежисер та сценарист народився у 1938 році у Тбілісі. 19 липня 2021р. йому виповнилося 83, але він енергійний, позитивний та «при ділі». Каже, що якось, розчісуючись, помітив у дзеркалі не себе, а якусь іншу людину. Мовляв, років таки багато, але вони не заважають любити життя.

«Ми приходимо у цей світ не лише для того, щоб обрати улюблену справу, виховати дітей та кохати дружину. А ще – любити свою державу й бути гідним її громадянином», – каже співак.

За роки своєї естрадної діяльності Кікабідзе не скасовував концерти. Він виходив на сцену з високою температурою і співав наживо дві години поспіль. Каже, що деколи стає себе шкода, але жити без цього не може, адже музика – це його життя.

Мати актора була професійною співачкою, тому Вахтанг часто відвідував концерти та репетиції, але пов’язувати свою діяльність зі сценою не планував. Він цікавився мистецтвом, писав картини різних жанрів. Співати почав у старших класах. Якось у компанії хтось із його друзів грав на гітарі, а Кікабідзе мелодійно наспівував. Товариш порадив йому відвідати репетицію тамтешнього шкільного ансамблю, де він уперше побачив музичну апаратуру. Музика затягнула, і поступово майбутній співак став членом колективу. Після закінчення школи вступив до Тбіліського університету, працював у місцевій філармонії, а потім став ще й студентом інституту іноземних мов. Але не тому, що хотів стати поліглотом. Просто йому подобалося виконувати пісні російською, італійською й англійською мовами.

Ансамбль «Орера»
Легендарний грузинський ансамбль «Орера»

Свою співочу кар’єру Кікабідзе розпочав у квартеті «Діело» на початку 60-х років. Потім він потрапив до вокально-інструментального ансамблю «Орера», у якому також співала Нані Брегвадзе і який тоді мав великий успіх. Згодом Вахтанг Костянтинович дебютував у кіно – у фільмі «Зустріч в горах». Перші кінопроби були дуже вдалі, і незабаром глядачі побачили молодого актора у кінострічках «Не журись», «Орера, повний вперед!», «Я, слідчий», «Міміно». Останню й досі вважають класикою радянського кінематографа.

Кадр з фільму “Міміно”
Вахтанг Кікабідзе. Кадр з фільму “Міміно”.

За роль Валіко Мізандарі Кікабідзе отримав Державну премію СРСР. Потім була низка інших престижних нагород за акторство, режисерство та написання сценаріїв. Останні його роботи – «Фортуна» та «Любов з акцентом».

«Мені вже за вісімдесят. За лаштунками буває дихати важко, а коли виходжу на сцену, то звідкись сили беруться», – каже співак.

Його пісні «Мої роки – моє багатство», «Проза життя», «Ми йдемо», «Проводи кохання», «Пий до дна» житимуть вічно. Вахтанг Кікабідзе – народний артист Грузії та заслужений артист України. У свій час Росія пропонувала йому орден Дружби, але артист відмовився через військовий конфлікт, який стався між Росією та Грузією у 2008 році. Хоча актор засуджує політику Кремля, але він вдячний людям, які люблять його творчість.

Десять років тому у Тбілісі встановили пам’ятник героям культового фільму «Міміно». Бронзова композиція складається з фігур головних героїв – Валіко Мізандарі (Вахтанг Кікабідзе), Рубіка Хачикяна (Фрунзік Мкртчян), Івана Волохова (Євгеній Леонов) та режисера Георгія Данелія. На той час двох із персонажів уже не було серед живих. Підійшовши до мікрофона під час відкриття композиції, Кікабідзе сказав: «Напевно, й мені також час відходити…»

Вахтанг Кикабидзе і Георгій Данелія
Вахтанг Кикабидзе і Георгій Данелія під час зйомок фільму “Міміно”

Понад усе Кікабідзе цінує дружбу. Одним із його найкращих товаришів був режисер Георгій Данелія. Він помер у 2019 році. Вахтанг Костянтинович й досі не вірить, що друга вже немає. Йому наче відрізали праву руку.

Кілька разів Кікабідзе дивився в очі смерті, а сорок років тому був за крок від неї. Актору несподівано стало погано, він знепритомнів, а потім виявилося, що в нього злоякісна пухлина головного мозку.

«Я переніс кілька операцій, тричі збирався відійти, але мене не пустили», – каже артист.

Усі випробування долі Вахтанг Костянтинович подолав завдяки родині. Понад 50 років він у шлюбі з Іриною Кебадзе, колишньою примою-балериною Тбіліського академічного оперного театру. Вони виховали доньку Марину і сина Костянтина, мають трьох онуків та правнучку.

«Я ніколи не розумів чоловіків, які відбирають чужих дружин, одружуються, а потім розлучаються… Не чоловіча це справа. Я дуже люблю свою дружину, вона надійна, щира і не ревнива», – каже Вахтанг Кікабідзе.

Коли людині за 80, то в неї починає боліти тіло, а Кікабідзе каже, що вчиться не помічати біль, бо розуміє: якщо ляже, то вже не встане. Він любить життя і не квапить свої роки.

  «Погляд часу»  №32-5.08.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *