Валик від протягів

Валик від протягів
Валик від протягів

Із настанням холодів у будинку можуть з’явитися неприємні протяги. Пропонуємо вам ідею, як можна позбутися їх і зберегти тепло в оселі.
Оскільки найчастішими джерелами протягів є вікна й двері, то на них і варто звернути свою увагу. Утепліть їх тканинним валиком, який можна зшити своїми руками.
Іграшки від протягу зроблені спеціально для того, щоб ними закривали щілини під дверима та вікнами. Вони не просто довгі, а ще міцні (зі щільних матеріалів), важкі (часто з піском усередині) і стійкі.

Варіантів багато.

Матеріали, з яких можна змайструвати такий саморобний утеплювач, можуть бути найрізноманітнішими. Наприклад, можна зшити такий валик із залишків тканини, із різнокольорових краваток або клаптиків чи зв’язати гачком (або спицями).

До того ж, якщо частину цієї нехитрої конструкції перетворити у мордочку і прикрасити декількома цікавими штрихами (вічками, язичком), може вийти досить приваблива тваринка, яка, без сумніву, прикрасить ваш будинок.

Для набивання можна використовувати будь-який матеріал: синтепон, поролон – усе, що знайдеться у вас вдома.

Нам валик від протягу знадобився для утеплення вікна в одній із кімнат, де зазвичай стає холодно і некомфортно, коли вітер змінює напрямок і починає задувати з північного сходу.

Чарівну гусеницю-черв’ячка я вирішила зв’язати, оскільки це у мене виходить краще, ніж шити.

Для початку я зробила ревізію ниток, що залишилися, і вибрала всі маленькі клубочки і навіть зовсім маленькі залишки ниток (довжиною від 100 см).

В’язати вирішила гачком і найпростішим способом (стовпчиком без накиду). Використовувати можна всі нитки: різної фактури і товщини (якщо нитка дуже тонка, можна з’єднати декілька разом). У результаті вийшов довгий валик-мішечок за розміром вікна. До речі, такий же в’язаний валик від протягу можна зробити і під двері.

Для набивання я використовувала залишки поролону, який був попередньо подрібнений ножицями на невеликі шматочки.

Після наповнення я трішки прикрасила свою гусеницю: приклеїла очі і волосся. Попутно вирішилося ще кілька завдань.

У кімнаті стало не тільки тепліше, але і затишніше.

Відпала необхідність включати обігрівач – а це більше кисню у приміщенні й економія електроенергії.

Плюс до всього цього отримала величезне задоволення від роботи, зміцнила здоров’я (адже, як відомо, в’язання – кращий спосіб позбавлення від стресу) і не витратила ні копійки.

Марія Федорівна, м. Канів

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *