Важлива дрібничка – вентиляційна решітка

вентиляційна решітка
Важлива дрібничка – вентиляційна решітка

Вентиляція створює у приміщенні оптимальний мікроклімат. Вентиляційні отвори зазвичай закривають решітками. Їх ділять на внутрішні, зовнішні (фасадні) та переточні. Звичайні вентиляційні решітки мають планки (ребра), розташовані під певним кутом. А є решітки, ребра яких формують візерунок, вони естетичніші. Виготовляють решітки з пластику, металу, дерева.

Пластикові дешеві, найчастіше білі, хоч трапляються й різнокольорові, прості у догляді, легкі, не бояться вологості. Залежно від покриття можуть імітувати дерево, метал тощо, а тому їх можна підібрати під будь-який інтер’єр. Однак світлі решітки з часом можуть жовтіти, кольорові – вицвітати, а крім того, пластикові вироби не надто міцні й бояться високої температури.

До переваг решіток із металу можна віднести високу міцність та привабливий зовнішній вигляд.

До мінусів – схильність до корозії, значну вагу, чималу ціну.

Дерев’яні решітки добре вписуються в інтер’єр дерев’яних будинків, але не підходять для зовнішнього використання. Вони красиві, але недешеві.

Переточні решітки – різновид внутрішніх, ними закривають вентиляційні отвори в міжкімнатних стінах, іноді на дверях. Вони обладнані гратками з двох боків, тому їх називають іще подвійними. А планки розташовані так, що світло з одного приміщення не потрапляє в інше. Такі решітки доречні на дверях санвузла. Це місце підвищеної вологості, а завдяки отвору в дверях волога не застоюватиметься, а виходитиме назовні. Монтують переточні решітки в нижній частині стіни або дверей.

Фасадні решітки захищають повітропровід від сміття, листя, дрібних тварин та всього, що може потрапити в оселю ззовні. Найчастіше їх виготовляють з оцинкованої сталі. Один із різновидів фасадних решіток для вентиляції – фронтонні. Їх установлюють на горищах будинків для провітрювання приміщення під дахом. Виготовляють із металу або стійкого пластику. Такі решітки роблять накладними, бувають найрізноманітніших форм. Красиві вигідно підкреслюють дизайн усього дому. Вони можуть бути в тон фронтону або контрастувати з ним. Бажано, аби регулювали потік повітря, що потрапляє всередину, з допомогою жалюзі або заслінки.

Вентиляційні решітки бувають не лише настінні, а й стельові та підлогові. Декоративні решітки не лише виконують свої прямі функції, а й мають естетичний вигляд. Важливо, щоб вписувалися в інтер’єр.

Дуже зручні решітки з жалюзі. Найчастіше такі моделі встановлюють у санвузлах, на кухнях. Пропускну здатність регулюють рухомі планки. З їх допомогою можна спрямовувати рух повітряних мас. Якщо закрити жалюзі – повітря не виходитиме з приміщення, відкрити – циркулюватиме. Бувають решітки зі зворотним клапаном і навіть звукоізоляційні. У них між ребрами прокладено звукоізоляційний матеріал. Там, де вентиляція має бути непомітною, встановлюють щілинні решітки.

Решітки для вентиляції можна встановити навіть на підвіконні, якщо під ним розміщено радіатор опалення.

Прикріпити решітку можна саморізами, посадити на рідкі цвяхи, силікон, монтажний клей.

Миють вентиляційні решітки водою з додаванням мийного засобу під проточним струменем. Ребра зручно чистити старою зубною щіткою.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *