Важливе про субсидії

Важливе про субсидії
Важливе про субсидії

«УЮТ» №8-2019

В березні стартує ще одна модель монетизації субсидій – «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії. Відповідне рішення було ухвалено 6 лютого 2019 року Кабміном України.

Паралельно діятиме запущена з січня 2019 року монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через «Ощадбанк» і за результатами вже цього опалювального сезону виплату невикористаних субсидій одержувачам готівкою.

Отже, усі, кому призначено субсидії з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу «комуналку».

Уся субсидія «старим» субсидіантам буде перерахована грошовим переказом через «Ощадбанк», а пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією.

Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення «Ощадбанку» і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою коштів кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватимуться суми субсидії у квітні та травні.

Пенсіонери, які отримують виплати через інші банки, зможуть зняти свою субсидію у банкоматах цих фінансових закладів. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом із пенсією доставить «Укрпошта».

До прикладу. Якщо сім’я отримує щомісячно від держави субсидію у розмірі 1600 грн, а платіжка за газ у лютому прийде на 1100 грн, 500 грн залишиться родині на власні потреби або для оплати рахунку, скажімо, за воду чи електроенергію. Тобто суть нового механізму полягає в тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд. Таке поняття, як обов’язковий платіж, скасовується.

Усі, хто звернувся вперше за субсидією у 2019 році, беруть участь у діючій моделі монетизації. Розрахунки за послуги за цих осіб із підприємствами здійснюватиме «Ощадбанк», а субсидіанти отримають за результатами опалювального сезону залишок невикористаної субсидії.

Кожному одержувачу субсидії, якому допомогу призначено з 2018 року, у березні «Укрпошта» доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійде коштів субсидії. Таким чином, урядом буде здійснено пілотування паралельно двох моделей монетизації, а за результатами аналізу їхньої ефективності прийматиметься рішення щодо впровадження однієї з них із травня 2019 року.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *