Важливі питання про опалювальний сезон

Важливі питання про опалювальний сезон
Важливі питання про опалювальний сезон
Коли почнеться сезон?

Цього року сюрпризів не буде. Опалювальний сезон повинен розпочатися традиційно з середини жовтня.

– Опалювальний сезон цього року розпочнеться як завжди – 15 жовтня. Нічого не зміниться – часу залишилося дуже мало, – заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Щоправда, якщо погода буде теплою, то місцева влада може перенести початок опалювального сезону на більш пізній термін.

Що буде з тарифами?

Швидше за все, вони зростуть уже у вересні. Як заявив прем’єр-міністр, Кабінет Міністрів змушений буде підвищити тарифи на газ для населення, оскільки це є одним із головних вимог МВФ для надання Україні чергового траншу. За його словами, транш МВФ необхідний для забезпечення стабільності вітчизняної економіки.

Але на скільки зростуть тарифи, прем’єр так і не сказав. Раніше говорили, що ціна газу зросте мінімум на 80 %, а тепло і гаряча вода подорожчають на 60-70 %.

Що буде із субсидіями?

В уряді обіцяють, що навіть після підвищення тарифів громадяни з субсидіями будуть платити за комуналку фіксовану суму і не відчують на собі підвищення тарифу на газ.

«Ті люди, які будуть відчувати, що вони не в змозі самостійно повністю сплачувати за житлово-комунальні послуги або газ, повинні звернутися до управління соцзахисту та оформити субсидію», – заявив віце-прем’єр.

Щоправда, перевіряти субсидіантів обіцяють по всій суровості. Усіх пільговиків уже внесли до спеціального списку. Цей реєстр показав, що для 20 тис. осіб надавали подвійні субсидії. Тому перевірки обіцяють посилити.

Крім того, у субсидіях будуть відмовляти тим, хто відмовився від установки квартирного лічильника газу. В уряді вважають, що відсутність приладів обліку не мотивує людей економити і дозволяє витрачати більше. За словами чиновників, українці з лічильниками у середньому витрачають приблизно на 30 % менше блакитного палива.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *