Важливий фактор для нормального зору

Нормальний зір

Усупереч поширеній думці, комп’ютер і телевізор не є основними факторами розвитку міопії у дітей. Для того щоб у дітей не почала розвиватися короткозорість, треба, щоб вони кожен день проводили на вулиці не менше одного, а краще двох годин.

У ході дослідження вчені порівнювали розвиток очей у дітей із даними датчиків світла і фізичної активності, які маленькі пацієнти носили на собі протягом півмісяця. Для достовірності експеримент був продубльований як влітку, так і взимку. Результати виявилися однаковими.

Як з’ясувалося, причина розвитку короткозорості у ранньому віці – у нестачі природного освітлення у приміщеннях. Діти, які надмірно захоплюються комп’ютерними іграми і телепрограмами, втрачають зір перш за все не від них, а від того, що вони мало бувають на вулиці.

Цікаво, що навіть у тих дітей, які вже мають короткозорість, зір може поліпшуватися, якщо вони починають проводити більше часу на свіжому повітрі, тобто в умовах природного освітлення. Додамо, що у даний час короткозорість стала однією з серйозних світових проблем у сфері здоров’я. Деякі дослідники вважають, що вже до середини XXI ст. від короткозорості страждатиме 50 % населення планети, також до 10 % може зрости кількість людей, що повністю осліпли.

 «УЮТ» №6-06.02.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *