Вчені дізналися, що відбувається з мозком людини за мить до смерті

Група дослідників вивчила навколосмертні переживання, щоб з’ясувати, як реагує людина на події після смерті та чи можна поліпшити методи реанімації. Про це повідомляє Big Think.

Клінічна смерть

Існує два види смерті: клінічна та біологічна. Зупинка серця – процес, коли людину можна повернути до життя.

Вчені виявили дуже незвичайне явище, яке відбувається в людському мозку за мить до смерті. Виявилося, що у нього проникає хвиля електрики. Центральна нервова система за секунду до смерті входить у стан повної готовності до подальших подій. Над дослідженням працювали науковці з Мічиганського університету разом із директором відділу інтенсивної терапії Медичної школи Нью-Йорка Семом Парніа та його колегами.

Перед тим, як людина помре, починає сповільнюватися її кровотік, а також підвищується нейронна активність. Схожі процеси відбуваються у мозку й у тварин. Сем Парніа розповів, що пацієнти, які опинилися на межі життя і смерті, після того, як їх повернули з того світу, описували неймовірні речі. Наприклад, люди кажуть, що під час реанімації парили над власним тілом, бачили бригаду лікарів та чули їхні діалоги.

Деякий час після зупинки серця і дихання людина перебуває у свідомості. Цей період триває від 2 до 20 секунд. Саме таку кількість часу кора головного мозку може прожити без кисню. У цей момент припиняють працювати рефлекси, які контролюють стовбур мозку, і починають відбуватися незворотні процеси. Якщо не вдасться запустити серце, настає біологічна смерть.

Вивчення таких процесів дуже важливе для медицини, оскільки розуміння смерті, як фізіологічного явища, дасть можливість оптимізувати методи реанімації та врятувати більше життів.

«Уют» №28-8.07.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *