Вчені знайшли новий спосіб боротьби з раком

Американський хімік з університету Пердью (штат Індіана) знайшов спосіб синтезувати з’єднання для боротьби з раніше не виліковним раковим білком.

Вчені знайшли новий спосіб боротьби з раком

Рідкісний фермент куркузон D був виявлений в отруйному чагарнику Jatropha curcas (очищаючий горіх). Вчені вважають, що ця речовина може допомогти боротися з білком, виявленим при багатьох формах раку.

«Ми були заінтриговані їх біологічною функцією; вони показали досить сильну протиракову активність і можуть призвести до нових механізмів боротьби з раком».

Згідно з дослідженням, куркузон D є першим інгібітором BRAT1 – цей білок раніше вважався «незамінним» через свої хімічні властивості.

Дослідники протестували ці сполуки на клітинах раку грудей, які швидко створюють багато ДНК. У ході експерименту, вони виявили, що куркузон D надзвичайно ефективний у їх придушенні.

Якщо вчені зможуть зашкодити ДНК ракових клітин, то їм вдасться зупинити ріст і метастазування раку.

Одна з труднощів у вивченні куркузонів, як потенційних засобів лікування раку, полягає в тому, що потрібна величезна кількість рослин, щоб отримати навіть невелику кількість цих сполук.

«Уют» №18-29.04.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *