Вчимося ходити з малюком

Вчимося ходити з малюком
Вчимося ходити з малюком

Як захистити від біди малюка, який тільки-но робить свої перші кроки?

В оселі приберіть подалі меблі на коліщатках. Утративши рівновагу, дитина рефлекторно хапається за навколишні предмети, не підозрюючи, що вони не мають опори. А гострі кути можна обернути м’якою тканиною.

Дуже небезпечні дачі і квартири, у яких є сходи. Виходи і входи на них слід закрити, причому перекриття повинні бути в зріст дитини. І ще: не полінуйтеся і зробіть вище перила.

Відсуньте від вікон стільці, крісла, столи та інші меблі. Слідкуйте за тим, щоб вікна були закриті. Любителям свіжого повітря краще підстрахуватися і поставити на вікна решітки.

Якщо у вашому будинку слизька підлога, постеліть килимові покриття. Від падіння малюка врятує взуття на неслизькій підошві. І дозвольте йому бігати босоніж – у босих ніг зчеплення з підлогою більше.

Коли дитина починає ходити, вона стає прямо-таки живим пилососом. Не забувайте щодня прибирати у квартирі. Не залишайте на підлозі або на меблях дрібні предмети, які можна проковтнути. Прибирайте з очей малюка миючі та косметичні засоби: незвичний запах дуже привабливий.

Надійно закривайте дверцята всіх шаф, де зберігаються небезпечні предмети, особливо зі скляним посудом.

Завжди тримайте закритими двері у ванну і туалет, не залишайте без нагляду відро з водою, тримайте закритим акваріум.

Закрийте кришками всі розетки і приберіть дроти. І не забувайте вимикати електроприлади.

Будьте уважні, коли малюк заходить на кухню. Ви і ойкнути не встигнете, як він стягне з вогню каструлю або сковорідку. Тому повертайте ручки посуду в сторону задньої частини плити. Не ставте тарілки з гарячою їжею на край столу. Не дозволяється підходити малюку до працюючих електропобутових приладів.

Під час їжі не дозволяйте дитині ходити і тим більше бігати – вона може вдавитися.

Гуляти з малюком найкраще на ігрових майданчиках, засипаних піском. Але будьте напоготові – малюк обов’язково захоче спробувати його на язик. Не полінуйтеся й очистіть місце для ігор від битих скла.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *