Весняна підгодівля озимого часнику

Навесні першу підгодівлю часнику проводять відразу після того, як з’являться дружні сходи.

Весняна підгодівля озимого часнику

Після звільнення часнику від укриття ґрунт акуратно рихлять і проливають йодним розчином (20 крапель йоду на 5 л води) – це збагатить його і знизить ризики розвитку грибкових захворювань.

Для активізації рослини і стимуляції росту зелені часник підгодовують сечовиною (карбамідом): 1 ст. л. добрива розмішують до повного розчинення в 10 л води і поливають із розрахунку 3 л на 1 м². Або аміачною селітрою: 15 г добрива на 10 л води (витрата така ж).

Вибір добрива залежить від погодних умов: якщо вдень не вище +14 °С, а вночі температура опускається до нуля, використовують аміачну селітру. Сечовину краще вносити при більш теплій погоді.

Другу підгодівлю проводять через 2 тижні розчином коров’яку (1 : 10) або нітроамофоски (містить калій, сірку, азот і фосфор), щоб збагатити ґрунт мікроелементами: 2 ст. л. розводять у 10 л води, для позакореневого внесення концентрацію зменшують у 2 рази.

Додатково між основною підгодівлею можна вносити золу (до 4 разів за сезон): розсипати її між рядами (1 скл. на 1 м²) або підливати зольним розчином під корінь (1 скл. золи на 10 л води). Припудрювання золою часнику допомагає запобігти зараженню деякими хворобами і шкідниками.

«Погляд часу» №11-11.03.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *