Весняна алергія

Весняна алергія, як вберегтися
Навесні, коли все цвіте, розпускаються квіти і зеленіють дерева, алергічні реакції трапляються все частіше. Як же вберегтися?

Навесні хвороба загострюється чи виникає через алергени, що з’являються тільки у цю пору року. Найпоширенішим із них є пилок.

Алергія на пилок називається поліноз. Проявляється вона симптомами, які дуже схожі на ті, що виникають при ГРВІ.

Наприклад, закладеність носа, сльозоточивість, нежить, почервоніння очей, чхання. Щоб не переплутати ці два абсолютно різних захворювання, потрібно при перших же симптомах звертатися до лікаря.

Іноді поліноз може проявлятися висипаннями на шкірі. Зазвичай це типовий червоний висип. Таким чином часто весняна алергія маскується під харчову. Адже деякі продукти можуть викликати алергічну реакцію, так само як пилок.

Це плоди, які зав’язуються завдяки перехресному запиленню. Наприклад, груша, яблуко, персик. Спочатку висипання може з’явитися через вживання в їжу цих фруктів, а потім уже через пилок під час цвітіння.

Щоб позбутися від нещасних симптомів, потрібно, звичайно ж, пройти огляд у лікаря. Але у разі якщо хвороба розвивається стрімко, потрібно відразу ж приймати медикаментозні засоби. По-перше, це антигістамінні засоби, які допоможуть знизити у крові рівень гістаміну концентрації. По-друге, протинабрякові ліки, особливо якщо у вас нежить і ви постійно чхаєте.

Такі препарати усунуть набряк слизової і допоможуть звільнити носові проходи для вільного дихання. Вони бувають назальними й оральними, але ефективні однаково. Також, якщо у вас течуть сльози чи виникає свербіж в області очей, потрібно застосовувати очні препарати, які знімуть ці симптоми. У разі якщо після прийняття ліків алергія не припиняється, потрібно вживати серйозні заходи: лікар-алерголог призначає спеціальний комплекс препаратів і ін’єкцій для лікування. Якщо не лікувати алергію, то існує ймовірність того, що незабаром почнуть виникати подібні реакції на нові продукти, а також на пил та інші побутові алергени.

За статистикою, якщо весняна алергія повторюється п’ять і більше разів, то існує великий шанс захворіти на бронхіальну астму. Щоб з’ясувати, на які саме рослини чи продукти у вас алергічна реакція, існують різні аналізи.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber