Ви вільні чинити так, як вважаєте за потрібне.

особисте життя 

Багато хто впевнений: чим старша віком жінка, тим важче їй вийти заміж. Але насправді влаштувати особисте життя можна у будь-якому віці!

Більшість жінок у це, правда, не дуже вірить. Мовляв, нормальних чоловіків давно розібрали, а ті, що залишилися, в основному неліквід: пияки, альфонси й особистості з серйозними проблемами. А на гідних кандидатів занадто багато мисливець, у тому числі серед молодих жінок. А хіба може 50-річна конкурувати з 30-річною? Однак психологи впевнені: може, і ще як!

Так, багато чоловіків за 50 (особливо ті, що при грошах) хочуть бачити поруч із собою молоду красуню. Але всупереч поширеній думці на це готові далеко не всі. Адже нерівний шлюб досить уразливий: у партнерів різні потреби (наприклад, вона хоче у нічний клуб, а він – спати), різні фізичні можливості (він швидше втомлюється, гірше себе почуває, а їй усе дарма). Нарешті, у них різна сексуальна активність (у дами у 30-35 лібідо на самому піку, а у її кавалера у 50-60 хилиться до заходу). Звичайно, поряд із молодою партнеркою чоловік теж молодіє, але рано чи пізно природа все одно бере своє. Тому, тверезо розсудивши, багато представників сильної статі розуміють, що не потягнуть юну обраницю.

І потім у зрілому віці важливіше бачити поруч із собою не привабливу особу з ногами від вух, а подругу, однодумницю. Така із задоволенням поїде на дачу, без образ відпустить на риболовлю чи полювання, щедро поділиться своєю душевністю, турботою… Від молодої жінки навряд чи всього цього можна було очікувати.

Щоправда, у нашій країні зрілій жінці постійно доводиться долати купу стереотипів, пов’язаних із віком. Адже її клюють усі кому не лінь. Діти ображаються: «Навіщо тобі заміж? Хіба з нами погано?» Колеги дивляться косо, коли чують її телефонні розмови з шанувальником, приятельки насміхаються: «Знайшлася наречена! Скоро про вічне вже думати пора, а вона під вінець зібралася!»

Ніколи не забувайте: ви вільні чинити так, як вважаєте за потрібне. Оточуючі не просто так підривають вашу віру у себе – у них є певна користь. Діти хочуть мати вас в одноосібне користування. Адже ви й онука зі школи заберете, й уроки з ним зробите, і погуляєте, і нагодуєте (а заодно і нагодуєте його батьків). У приятельок свій привід вставляти вам палиці у колеса – заздрість. Тому нікого не слухайте. І не переживайте з приводу цифр у паспорті. Своє щастя можна зустріти у будь-якому віці.

Якщо ви поки що самотні, не впадайте у відчай, а сміливо починайте пошук. Але виникає питання: де ж це саме щастя можна знайти?

Інтернет. Існують сайти і форуми для тих, кому за 50. Люди там переписуються, спілкуються, діляться досвідом. Хтось знаходить друзів і однодумців, а хтось – і свою любов.

Kурси. Органи соцзахисту часто пропонують безкоштовні курси для пенсіонерів. Такі гуртки є в парках, бібліотеках, храмах.

Санаторій. Про це навіть фільми знімають: він приїжджає підлікувати свій радикуліт, вона – хворі суглоби. Потім випадково знайомляться на прогулянці, розмовляють і… з санаторію повертаються вже разом. І такий сюжет часто зустрічається і в реальному житті.

Утім, доленосна зустріч може відбутися де завгодно. Якщо вірити і чекати, все обов’язково станеться.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber