Вибирайте ранець разом

Вибирайте ранець

Здається, тільки-но розпочалося літо, а вже незабаром – початок нового навчального року. Незмінний щоденний атрибут школяра з першого до одинадцятого класу – шкільний портфель. І його вибору необхідно приділити особливу увагу. У шкільному віці активно формуються скелет і м’язовий каркас організму. Чимало школярів мають порушення постави та викривлення хребта через надмірні навантаження, зокрема важкі портфелі, сумки та рюкзаки. 

Шкільні ранці коштують недешево, тож помилок у виборі треба уникати. Найважливіше – він має бути не важким, але містким. Сумарна вага портфеля і його умісту не повинна перевищувати 15 % ваги дитини. Хороший ранець має бути з ортопедичною спинкою, що запобігає сколіозу. Лямки широкі, не менше як 5 см (для рівномірного розподілу навантаження й обов’язково з можливістю регулювати довжину). Крім того, завдяки твердим стінкам і дну шкільне приладдя у ранці можна розмістити правильно: важкі предмети – ближче до спини, ліва і права частини – однаково завантажені. Ранець повинен щільно прилягати до плечей і закінчуватися біля кісток таза. Він не має бути ширшим за спину дитини, а верхній край повинен закінчуватися на висоті плечового пояса.

Зверніть увагу на матеріал, фурнітуру. Віддавайте перевагу виробам із водонепроникної щільної тканини, з якої легко відтиратимуться легкі забруднення. Більшість ранців оснащена світло-відбивними смужками. Це важливо, особливо, якщо дитина взимку сама повертається додому. Перевірте зручність замків і блискавок, щоб легко відкривалися і водночас були надійними. Якщо

кути корпусу додатково зміцнені, ранець слугуватиме довше. Важлива наявність зовнішніх кишень, а всередині – кількох відділень, аби правильно скласти все необхідне. Дно має бути з пластиковими ніжками-упорами, бо діти часто ставлять ранець на підлогу.

Купуйте портфель разом зі своїм школярем. По-перше, щоб підібрати правильний розмір, а по-друге, аби дитині подобався дизайн. І навчіть її правильно та рівномірно складати підручники, канцелярське приладдя. Поясніть, що ранець слід носити обов’язково на двох плечах.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.