Вибираємо акваріум правильно

Вибираємо акваріум правильно
Вибираємо акваріум правильно

«УЮТ» №12-2019

Красивий акваріум зі зграйками різнокольорових рибок і водними рослинами – прикраса будь-якого приміщення, чи то офісу, чи квартири. Але щоб утримування акваріума викликало тільки позитивні емоції, а його мешканці були здорові й активні, починати потрібно зовсім не з придбання вподобаних рибок, а з акваріума.

Спочатку визначтеся, де буде стояти акваріум. Пам’ятайте, що він повинен розташовуватися подалі від вікна. Не можна, щоб прямі сонячні промені потрапляли всередину — від цього цвіте вода, та й нагрівання не на користь його мешканцям. Крім того, не ставте акваріум на протязі. Кращим варіантом буде найбільш темний куток кімнати. Важливо, щоб поруч з акваріумом була розетка, адже додаткове освітлення, нагрівач для води і фільтр потрібно буде кудись вмикати.

Залежно від обраного місця можна визначити приблизний розмір і форму акваріума. Як не дивно, чим менший акваріум, тим складніший він у догляді – його слід часто мити, а біосистему в ньому легко порушити.

Тим, хто вперше заводить рибок, рекомендуємо купити акваріум середніх розмірів – близько 50 літрів. Обов’язково треба придбати фільтр, розмір якого залежить від обсягу резервуара.

Фільтр не тільки очищає воду, але й качає повітря, без нього рибки нормально існувати не зможуть.

Крім того, необхідний терморегулятор. Акваріумні рибки – жителі теплих екзотичних країн, тому температура нижче + 22 градусів для багатьох з них згубна. Майже для всіх видів риб оптимальними є +24 градуси. Але щоб ви завжди знали точну температуру, бажано купити акваріумний градусник, який кріпиться на стінку зсередини.

Сучасні акваріуми оснащені люмінесцентними світильниками. Але як зрозуміти, чи достатньо цього освітлення? Наповніть акваріум водою, включіть світло на кілька днів і подивіться на стінки домашнього водоймища і камені в ньому. Якщо вони вкрилися коричневим нальотом, то освітлення недостатньо, якщо зеленим — то надлишок. В ідеалі акваріум має освітлюватися 8-10 годин на добу. Звичайні лампочки використовувати не можна – вони занадто гріють воду. Для зручності можна придбати побутовий таймер – тоді техніка сама подбає про те, щоб освітлення вмикалося і вимикалося в потрібний час.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *