Вибираємо розсаду полуниці

Вибираємо розсаду полуниці
Вибираємо розсаду полуниці

«Погляд часу» №13-2019

При купівлі розсади великоплідної суниці садової : (полуниці) намагайтеся вибирати добре сформовані кущики з 3-4 розкритими листочками. Центральна брунька (у суниці вона називається сердечко) повинна бути рожевою, великою, добре помітною над поверхнею ґрунту. Саме у ній закладаються квітконоси майбутнього сезону.

Цікаво, що у народі міцні розеточки з великим рожевим сердечком ласкаво називають «дівчатками».

Адже вони обов’язково дадуть урожай. А от розеточки з довгими черешками листків і слаборозвиненим витягнутим світло-зеленим сердечком називають «хлопчиками». У перший рік такі кущики ягід не дають, і треба буде витратити зайвий сезон на їх дорощування. І дійсно, результати спостережень показують, що рослини з «худим», слабким сердечком (10-15 мм) потенційно можуть дати близько 100 г ягід із куща. Їх бажано поберегти від плодоношення у рік посадки і дати набратися сил. Більш «вгодовані» кущики з діаметром шийки від 15 до 20 мм дають уже до 200 г із куща, а найбільш якісна розсада з діаметром сердечка понад 20 мм може забезпечити урожайність до 300 г ягід із куща.

Якісна розсада ремонтантних сортів, як правило, вже має квітконіжку. Це найкраще підтвердження і гарантія того, що ви купуєте саме ремонтантний сорт. Такі квітконіжки, щоправда, рекомендується відразу після придбання з молоденької рослини видалити, щоб не виснажувати її.

Слід також звернути увагу і на розвиток кореневої системи. Через те що коріння у молодих рослин у цей період росте дуже активно, то навіть при покупці розсади у торф’яному чи пластмасовому горщику молоді білі корінці проростають через дренажні отвори. Це найкраща гарантія гарної приживлюваності та життєздатності рослин.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.