Вибираємо тонометр

Вибираємо тонометр
Вибираємо тонометр

Найважливішою частиною профілактики серцево-судинних захворювань, у тому числі інфаркту й інсульту, є регулярний контроль над артеріальним тиском. Тому прилад, що дозволяє проводити такі виміри, має бути в кожному будинку.

Вибір апарату – справа індивідуальна і залежить від віку людини, а також стану її здоров’я, способу життя, звичок. Наприклад, людям, які страждають на вроджені вади серця, краще купити апарат, манжетка якого кріпиться на стегно, оскільки здавлення верхніх кінцівокдля таких пацієнтів може бути небезпечне.

При схильності до аритмії потрібна особлива модель, забезпечена відповідним індикатором. Тоді під час виміру на рідкокристалічному дисплеї приладу з’явиться позначка, яка сигналізує про аритмію. У такому разі буде необхідно зробити повторний вимір тиску.

Тонометри, створені для людей, які страждають на порушення серцевого ритму, вимірюють тиск не 1, а 3 рази і потім самостійно вираховують середнє значення кров’яного тиску.

Людям зі слабким пульсом бажано користуватися або механічними апаратами, або тонометрами із системою інтелектуальноїлогіки, яка сама вибирає оптимальну формулу розрахунку, щоб виміряти тиск при слабкому і нерегулярному пульсі за обчисленням середніх значень.

Старшому поколінню краще купити класичну модель, у якій манжет надівається на передпліччя. Річ у тому, що з роками кров біжить не так жваво, як у молодості, а судини на плечі більші, ніж на руці, і пульс, а також потік крові чути краще. Тому класичний тонометр з манжеткою на передпліччі для людей у рокахте, що потрібно.

Вимірам же автоматичних тонометрів, які кріпляться до пальця, деякі фахівці не довіряють. Адже при використанні таких тонометрів результат може залежати навіть від температури пальця.

Тим, хто обмежений у коштах, можна порекомендувати напівавтоматичні тонометри. Вони коштують дешевше, ніж «автомати», а відрізняються від останніх лише тим, що необхідно вручну накачувати повітря за допомогою груші, тоді як автоматика все робить самостійно.

Ну а тим, хто вже давно не молодий і не може похвалитися міцним здоров’ям, а також тим, хто страждає на аритмію, в ідеалі слід обзавестися автоматичною моделлю. Адже при вимірі напівавтоматичним тонометром тиск може підскочити навіть через невелике силове навантаження. Враховуйте, що при низькому заряді батарейки тонометр дає невірні показники, тому перед виміром завжди перевіряйте індикатор зарядки батарейки (про це розкаже спеціальна позначка на дисплеї).

Суперечка про те, які тонометри рідше «брешуть», автоматичні або механічні, точиться давно. І хоча багато електронних приладів не поступаються старій добрій «класиці», проте за традицією лікарі для виміру тиску, як і раніше, використовують механічні тонометри. Окрім того, що «механіка» істотно дешевша за «електроніку», вважається, що такі прилади надають більш точні показники. Але для цього тонометр повинен знаходитися в умілих і досвідчених руках, у людини з хорошим слухом і зором. Саме з цієї причини купувати такі апарати для домашнього використання спеціалісти не радять.

Правила вимірювання артеріального тиску тонометром

Вимірювання артеріального тиску повинне проводитися у спокійній обстановці (бажано перед вимірюванням тиску присісти у тому місці, де ви будете проводити саму процедуру хвилин на 10 і розслабитися. За цей час тиск опуститься на 10-15%).

Вибираємо тонометр

Бажано за 40 хв. до вимірювання артеріального тиску уникати прийому їжі, фізичного навантаження, паління, хвилювання.

Спина повинна знаходитися в рівному положенні й мати опору, ноги не перехрещені.

Рука, на якій міряємо тиск, повинна бути розслаблена й мати опору від ліктьового згину до кисті.

Манжет одягається на рівень серця й рівномірно й щільно притягується по всій поверхні руки (просовуємо один пальчик зверху, один пальчик знизу). Манжет не повинен крутитися й падати вниз.

Важливо звернути увагу на те, що рівномірно притягнутий манжет завжди застебнеться трохи навскоси.

При вимірюванні артеріального тиску тонометром не можна розмовляти й рухатися.

Вимірювати артеріальний тиск бажано на одній і тій же руці.

Зверніть увагу! Перед вимірюванням артеріального тиску тонометром потрібно зняти всі прикраси з руки.

Манжет повинен підходити під розмір плеча, щоб не здавлювати судини.

«Погляд часу» №9-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *