Від астми та бронхіту – чай з лаванди

Ніжна й ароматна лаванда колоскова має широкий оздоровчий спектр: від заспокійливого до тонізуючого. Особливо лаванда корисна людям, які страждають від зниженого артеріального тиску. У цьому разі помічними є ванни з травою лаванди.

Чай з лаванди

Завдяки властивостям усувати спазми мускулатури дихальних шляхів лаванда корисна хворим на астму і бронхіт. Лаванда може усувати напруження мускулатури язика, глотки і трахеї, тому в разі порушень мови, пов’язаних із хвилюванням, ефективним буває навіть одноразове полоскання горла розведеною есенцією лаванди (4 краплі есенції на 1 скл. води). Також вона має знеболювальну дію.

Лаванда є одним із найліпших рослинних засобів для лікування різних шкірних захворювань (вугри, екземи тощо). При сухій екземі: 0,5 л оливкової олії і 25 г квіток лаванди поставити на водяну баню на 2 год., настояти 8-10 год., після цього можна застосовувати як мазь. Термін придатності – 6 тижнів.

Найчастіше з лаванди готують чай. У народній медицині також використовують лавандову олію, яку можна придбати в аптеках.

Чай із квітів лаванди: 2 ч. л. подрібнених квітів залити 300 мл окропу. Настояти 10 хв. Пити маленькими ковтками по 150 мл двічі на день.

Ванна з квітами лаванди: 50 г подрібнених квітів залити 1 л води, довести до кипіння. Потім на слабкому вогні витримати ще 1-2 хв., настояти 20-30 хв. Влити настій у ванну з теплою водою (38 °С). Приймати ванну 15 хв.

Проте варто пам’ятати, що лаванда сприяє виникненню метеоризму, оскільки підвищує секрецію жовчного міхура й може спричинити бродіння у кишківнику.

«Погляд часу» №34-19.08.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *