Від борошнистої роси

борошниста роса

Сода

На початку літа, коли настає нестійка погода, на листках і молодих пагонах ягідників (смородині, аґрусі) та овочевій розсаді зявляється білий борошнистий наліт. Це борошниста роса, що утворюється у результаті розмноження мікроскопічних паразитів, для яких тепле і вологе середовище – справжній рай (у спеку спори грибків не розмножуються). Якщо на білий наліт не звертати уваги, то з часом на листках і молодих пагонах з’являються краплі прозорої рідини. Рослина починає хворіти і врешті-решт гине.

Врятувати садові культури можна профілактичним обприскуванням спеціальними фунгіцидами топаз або хорус, але якщо їх немає під рукою, то використовують звичайну харчову соду, яка, напевно, є в кожному домі. Для приготування робочого розчину треба у 10 л чистої води розчинити 4 ст. л. соди, додати 1 ст. л. рідкого мила, щоб розчин не змивався дощем, і обробити кожен уражений листок або пагін, ретельно змочуючи їх з усіх боків.

Бур’яни

У скарбничці народного досвіду є абсолютно безпечний і практично безкоштовний засіб захисту від цієї хвороби. Для його виготовлення потрібно 1 кг підіпрілої соломи чи підсохлих на сонці бур’янів залити відром (10 л) холодної води і поставити у тепле місце, на сонечко. Через 1-2 тижні на поверхні води з’явиться тонка райдужна плівка, що складається з бактерій. Це означає, що настій готовий. Після того як його процідити, ним можна обприскувати рослини.

А щоб було видно результат дії бактерій, обробку таким біологічним препаратом власного виробництва необхідно повторювати регулярно – через 10-15 днів.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber