Від яких хвороб рятують коти

Дружина хоче завести кота. Я проти, але жінка аргументує це тим, що ми вже літні люди, а коти здатні лікувати багато хвороб. Невже це правда?

Іван Петрович, 72 роки, м. Київ

Від яких хвороб рятують коти

Одна з найвідоміших котячих властивостей – це здатність позитивно впливати на фізичне та емоційне самопочуття господаря. Отже, від яких саме недуг здатний допомогти пухнастик у домі?

Насамперед, це профілактика серцево-судинних захворювань, зокрема серцевих нападів, інфарктів та інсультів. Сусідство кота зменшує ризик розвитку цих небезпечних патологій, як мінімум, на третину. Цей феномен пов’язують зі здатністю котів знижувати рівень тривоги та стресу господаря, а відповідно – приводити в норму показники його артеріального тиску, серцевого ритму та навіть рівня холестерину в крові.

Друга «суперздібність» кота – це його знамените мурчання. Воно не тільки розслаблює, заспокоює та поліпшує сон, а й прискорює загоєння ран і переломів, тому що специфічні вібрації котячого мурчання подібні за впливом до лікувального ефекту ультразвуку.

Крім того, коти – це «живі грілки», адже їхня температура тіла 38-39 °С. Саме тому коти чудово лікують застуду, біль у суглобах, загострення остеохондрозу й інші запальні процеси в організмі, безпомилково визначаючи наші «хворі місця», лягаючи саме на них.

Нарешті, при погладжуванні кота виникає статична електрика та мікроструми, які покращують кровообіг тканин, стимулюють імунітет і відновлювальні процеси в організмі.

Вважається також, що поруч із пухнастим терапевтом ви надійно захищені від безсоння, депресії та головного болю.

Але вирішивши завести кота, враховуйте вкрай важливий нюанс: усі ці «бонуси» від хвостатого «лікаря» людина отримує лише в тому випадку, коли має повне порозуміння та гармонію з твариною. Якщо ж кіт недоглянутий, роздратований чи не хоче перебувати поряд із вами, позитивного ефекту чекати не варто.

Майте на увазі, що найбільш «лікувальними» вважаються поступливі, ласкаві та спокійні коти. До того ж безпородні «лікують» краще за породистих.

Ну, а протипоказаннями до кототерапії може стати лише алергія на котячу шерсть.

«Погляд часу» №50-09.12.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *