Від пітливості ніг врятують ванночки з відваром кори дуба

А ось спреї, тальки, антиперспіранти, дезодоруючі креми лише приховують неприємний запах, але не лікують пітливість ніг.
Тісне взуття, синтетичні шкарпетки та недотримання особистої гігієни сприяють пітливості ніг.
Дієвими у боротьбі з пітливістю ніг є ванночки для ніг із кори дуба, солі та чаю. Тож 1 ст. л. подрібненої кори дуба протягом 10 хв. кип’ятити на повільному вогні у 0,5 л. води. Відвар процідити, остудити й опустити у нього ноги на 15-20 хв. Ефективність такої ванночки збільшиться, якщо робити її регулярно раз на день або через день. Перед цією процедурою ноги варто помити з милом. «Досить проста процедура – ванночки з чаю. Два пакетики чорного чаю кип’ятити протягом 15 хв. у літрі води. Потім пакетики витягти, а відвар розбавити 2 л води. У дещо охолодженому, так, щоб можна було втримати ноги, чаєві тримати ступні протягом 30 хв. Такі ванночки теж треба робити щодня. До речі, міцний чай містить дубильну кислоту, яка має сильні антибактеріальні властивості, вона вбиває мікроби, зменшуючи потовиділення.
Після миття ніг корисна ванночка із солі: 4 ст. л. кухонної чи морської солі розбавити у 2-х л води, опустити ноги у розчин, тримати 20 хв. Крім цих народних порад, у двобої з пітливістю ніг добре себе зарекомендувала шипшина: 0,5 скл. ягід залити 1 л води і кип’ятити 10 хв. на маленькому вогні. Після того, як відвар трохи настоїться, прорідити його і розбавити 2 л води. Опустити ноги у теплу рідину на 15 хв. Проблема пітливості ніг може передатися у спадок, проте часто причиною такого неприємного явища є недотримання особистої гігієни, тісне, закрите взуття зі штучних матеріалів, синтетичні шкарпетки. Також причинами можуть бути стрес, хвилювання, надмірне фізичне навантаження, захворювання ендокринної системи.
Носіть бавовняні шкарпетки, мийте і чистіть своє взуття не лише зовні, а й зсередини. Після повернення з вулиці у внутрішню частину черевиків закритого типу потрібно помістити зіжмакану газету, вона забере вологу. Якщо устілки не приклеєні до взуття, їх варто просушувати після кожного носіння черевиків. В ідеалі при підвищеній пітливості ніг потрібно раз на місяць змінювати устілки. Виявляється, запах поту частково визначається раціоном харчування. Щоб зменшити неприємний запах, слід виключити з раціону або зменшити вживання цибулі, часнику, перцю та інших спецій.