Відірвіться від телефону!

телефона залежність

Чи помічали за собою, що при першій-ліпшій можливості ви дивитеся в телефон і прокручуєте стрічку новин в «Фейсбуці»?

У ході недавнього дослідження вчені з Університету Бейлора з’ясували, що така «телефонна наркоманія» властива емоційно нестабільним людям, які постійно перевіряють смартфон із метою поліпшення свого настрою.

«Постійна перевірка електронної пошти, відправлення повідомлень, розміщення постів і веб-серфінг можуть виступати для нестабільної особистості як «пустушки», що відволікає його або її від турбот дня і забезпечує хоча б тимчасову розраду у зв’язку з наявними проблемами», – пишуть автори роботи, які вивчили поведінку понад 300 студентів.

Дослідження також показало, що інтроверти – люди, зосереджені на своєму внутрішньому світі, – з меншою ймовірністю потрапляють у «телефонну залежність». Учені кажуть, що це, можливо, тому, що найбільш важливим мотиватором використання телефону є почуття причетності і зв’язку із зовнішнім світом, тоді як інтроверту не потрібна ця цілодобова соціалізація.

Також учені виявили, що «призвичаїтися до телефону» більше шансів мають імпульсивні люди, яким складно зосередитися на виконанні одного завдання.

Звичайно, не варто панікувати, коли рука в наступний раз потягнеться до телефону. Однак такі дослідження дають поштовх для більш детального вивчення внутрішнього світу людини, на який впливають нові технологічні чинники.

А ще відірвіться від телефону й подивіться навкруги, можливо, ви щось пропускаєте в реальному, а не віртуальному житті. І приділіть час близьким людям, які, швидше за все, уже скучили за вами, поки ви в тисячний раз гортає стрічку Facebook.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber