Відлякувач для крота

Відлякувач для крота
Відлякувач для крота

Практично всі відлякувачі підземних мешканців (кротів, сліпаків, мишей-полівок) побудовані на принципі механічного шуму, розповсюджуваного брязкотом металевих банок, гудінням флюгера (саморобного виготовлення) чи ультразвуку (промислові пристрої).

Вони розрізняються за площею впливу і типом живлення (батарейки чи сонячні батареї). Дієвість будь-яких відлякувачів залежить від швидкості поширення і частоти звуку. А це, у свою чергу, визначаєтеся щільністю середовища, у якому звук поширюється. Із курсу шкільної фізики відомо, що швидкість звуку у твердих тілах вища, ніж у рідинах та газах. Якщо ви прикладете вухо до рейки, то після удару по іншому краю рейки почуєте два звуки. Один із них досягне вашого вуха через рейку, інший – повітрям. Адже у металі швидкість звуку сягає близько 5000 м/сек., а у повітрі – усього близько 331 м/сек. (при температурі 0 °С).

Хорошою провідністю звуку відзначається земля. Швидкість його поширення у ґрунті становить близько 1435 м/сек. Отже, якщо встановити звуковий відлякувач не зовні, а під землею, результат багаторазово зросте. Потрібно тільки підібрати ефективне джерело такого звуку.

Це може бути звичайний кварцовий будильник, забезпечений електромагнітною «пищалкою». Адже практично всі підземні гризуни дуже чутливі до електромагнітних хвиль. При цьому якщо встановити будильник на певний час, то він буде видавати сигнал два рази на добу тривалістю 1 хв. А щоб звук від «пищалки» був голоснішим, треба будильник спочатку покласти у бляшанку, і тільки потім закопати все це у землю. І нехай він собі автономно працює там, адже за необхідності можна легко викопати банку і замінити батарейку. Можна взяти відразу два будильники. Один завести на 2 години, а другий – на 6, з огляду на те, що у гризунів найбільша активність настає вночі і рано-вранці. Незваним підземним «гостям» таке навряд чи сподобається. Тому ефект буде обов’язково. Перевірте і переконайтеся.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *