Відновлюємося після коронавірусу

Вдих і видих… Ми не помічаємо роботи наших легень, поки можемо вільно дихати. Але коронавірус показав, що іноді навіть ковток повітря може стати дефіцитом. А про пережиту хворобу ще тривалий час нагадують втома, задишка, кашель. Відновитися після перенесеної хвороби допоможуть вітамінні комплекси, правильне харчування і відпочинок. А ще – дихальна гімнастика для легень.

Дихальна гімнастика після коронавірусу

Дихальні вправи можна виконувати навіть лежачи в ліжку. Це підходяща гімнастикадля тих, хто перехворів на коронавірус, адже таким пацієнтам категорично заборонені будь-які фізичні навантаження.

Мета дихальної гімнастики: збільшити надходження кисню до тканин, підвищити стійкість організму до гіпоксії, зміцнити і підтримати легені після пневмоній, а також після Covid-19.

У багатьох ковідних пацієнтів спостерігається фіброз – ураження легень. Це як рубці, через які зменшується дихальна поверхня легень, виникає задишка. Щоб допомогти легеням відновитися, медики радять дихальні вправи. З чого починати зміцнювати легені?

З малого: із простих вправ. Займайтеся дихальною гімнастикою хоча б 3-4 рази на тиждень, по 10-15 хв., поступово збільшуючи час.

Дихальна гімнастика Буйтенко

Тут усе просто. Треба періодично затримувати дихання і повільно видихати:

  • 2 сек. на вдих;
  • 4 сек. на затримку дихання при наповнених легенях;
  • 4 сек. на видих.

І так по 7-10 підходів. При цьому саме дихання повинно бути легким і безшумним.

Таке контрольоване дихання розвиває легені, знижує стрес, поліпшує увагу і зміцнює імунну систему. А ще заспокоює сильне збудження нервової системи.

Медики радять так дихати тим, хто страждає безсонням. Спочатку може здатися, що не вистачає кисню. І це нормально. Поступово дискомфорт зійде нанівець.

«Погляд часу» №50-03.12.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *