Відпочинок біля води

діти біля води

Це одне з улюблених місць улітку. Навіть якщо не їдете на море, вирушайте до озера, річки, шукайте гарний берег, де можна покупатися та засмагнути. Не дивно, що українці полюбляють таке дозвілля, адже свіже повітря, сонячні ванни та купання зміцнюють здоров’я, загартовують організм. Плавання рекомендують медики для дорослих і дітей, як профілактику багатьох недуг. Однак на воді слід бути надзвичайно обережними, особливо якщо відпочиваєте з дітьми.

Купатися можна тільки в спеціально відведених місцях – пляжах, де хороший берег та безпечне дно водойми.

Перед входом у воду розігрійтесь з дитиною вправами, зарядкою. Однак і занадто розпашілим купатися не можна, потрібно трохи охолонути.

Перевірте воду самі, перш ніж дозволяти дитині у неї заходити (температуру, течію, глибину, камені, мул).

Для маленької дитини на морі можна надути дитячий басейн. Якщо ж вона грається біля водойми, повинна бути в рятувальному жилеті або нарукавниках, і ні на хвилину не можна спускати з неї очей.

Більше ніж півгодини дитині перебувати у воді не можна, потрібно вийти, щоб зігрітися й відпочити. А температура води, нижча 24 ºС, узагалі може призвести до переохолодження.

Не плавайте відразу після вживання їжі, це можна робити лише за годину, а ще краще – за дві.

Якщо дитина нездужає – відкладіть купання.

Категорично забороняється входити у воду дорослим із дітьми чи без них після вживання алкогольних напоїв.

Пам’ятайте й про те, що на воді легко перегрітися і «згоріти», тому слід дозувати сонячні ванни. У спекотний день із дітьми краще відпочивати до 10 год ранку і після 17-ї. Не забувайте прихопити з собою на пляж питну воду, головні убори, змінний сухий одяг, рушники.

Якщо діти дорослі – вони вже не будуть купатися під наглядом мами з татом. Тому головним завданням батьків є навчити їх основним правилам поведінки на воді. Насамперед не переоцінювати свої сили, не запливати далеко від берега, навіть якщо вони добре плавають. Запливши далеко, людина стомлюється, її може охопити паніка. Не можна стрибати у воду з берега чи трампліна, якщо перед цим не пересвідчились, що водойма в цьому місці достатньо глибока і на дні немає каміння.

Поясніть, що у воді нерозумні жарти зайві: коли діти «притоплюють» один одного або вдають, що тонуть.

Не можна купатися наодинці. Якщо немає компанії для плавання, нехай хтось принаймні стоїть на березі.

Якщо відпускаєте дітей купатися самих – навчіть їх надавати першу допомогу при перегріванні, утопленні. Нехай вона не знадобиться, але такі знання ніколи не завадять.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber