Відповідальність пішоходів

«Погляд часу» №26-2019
На наших дорогах трапляється чимало автоаварій із вини пішоходів. Чи можна притягнути до відповідальності пішохода за порушення ним правил безпеки руху?
Пішоходи повинні рухатися тротуарами і пішохідними доріжками, тримаючись правого боку. Проїзну частину пішоходи мають переходити на пішохідних переходах, а в разі їх відсутності – на перехрестях. У місцях, де рух регулюється, пішоходи повинні керуватися сигналами регулювальника чи світлофора. Про це йдеться у пунктах 4.1, 4.7, 4.9 Правил дорожнього руху.
Непокора пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху тягнуть за собою попередження чи накладення штрафу у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 51 грн. Якщо таке порушення пішохід вчинив у стані сп’яніння, то штраф становитиме вісім неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 136 грн. Якщо вказане порушення спричинило створення аварійної обстановки, то пішохід отримає штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин (ст. 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Приблизно така ж відповідальність передбачена за аналогічні порушення правил дорожнього руху, вчинені велосипедистами, погоничами тварин та особами, які керують гужовим транспортом.