Вигнати птахів із городу можна шумом

Вигнати птахів із городу можна шумом
Вигнати птахів із городу можна шумом

«Погляд часу» №22-2019

Проте подбайте, щоб методи відлякування їх не знищували.

За птахами можна спостерігати годинами, але не варто забувати про те, що вони живляться посадженим на городі насінням та плодами у садку. Пернаті люблять сади і городи, тому що там у великій кількості є жуки, а також горіхи, насіння й інші ласощі рослинного походження, якими вони харчуються. Якщо птахів небагато, то це навіть корисно, проте коли вони починають розмножуватися, то стають справжнім стихійним лихом. І тоді їх доводиться відлякувати. Незалежно від того, який метод використовуватимете, необхідно пам’ятати, що «досвідчені» птахи через певний час можуть стати стійкими до відлякувань. Наприклад, якщо у саду розвішені кілька опудал, то з плином часу птах може зрозуміти, що вони нічим йому не загрожують. Тому не варто покладатися тільки на один спосіб, застосовуйте одразу кілька методів і змінюйте – тоді гарантовано позбудетеся пернатих. Ось кілька способів, за допомогою яких можна позбутися крилатої напасті.

Голосні звуки. Птахи дуже чутливі до звуків – вони спілкуються між собою, щоб уникнути зустрічі з хижаками. Тому будь-які звуки, що заважають їхній комунікації, здатні відлякати їх і навіть змусити покинути ділянку.

Рухомі об’єкти. Птах, який бачить щось рухоме поруч зі своїм улюбленим місцем, швидше за все, не буде там літати. Чим більше речей, що рухаються, тим швидше пташка шукатиме їжу в іншому місці. Для цього можна використовувати різні блискучі предмети чи смуги фольги, які будуть виблискувати на сонці.

Створення бар’єрів. Захистіть саджанці, побудувавши бар’єр навколо рослин, доки вони не стануть міцними, щоб витримати атаку птахів. Можете змайструвати бар’єр за допомогою спеціальної сітки від птахів або розмістити на верхівках рослин перевернуті чашки. Вони повинні бути з дірочками – для циркуляції повітря і прозорими, щоб рослини отримували сонячне світло.

Інші способи. Розвісьте на деревах дзвіночки і навіть консервні банки, щоб вони шуміли на вітрі. Ви можете використовувати різні феєрверки та петарди, але тільки переконайтеся, що це безпечно для вас і оточуючення. Використання газет – ще один хороший спосіб позбутися птахів, обгорніть папером рослини так, щоб газета шурхотіла на вітрі. Це дешевий і безпечний для природи варіант.

Дуже важливо при відлякуванні не знищувати птахів. Мета боротьби з ними – лише зробити ділянку непривабливою для їхнього життя.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *