Виговориться чи треба займатися з логопедом?

чи треба займатися з логопедом
Виговориться чи треба займатися з логопедом?

Моєму онуку 5 років, але він досі невиразно розмовляє, причому він не один такий у дитсадковій групі – ще у кількох хлопчаків теж каша у роті. Начебто ми і займаємося з ним (у крайньому разі намагаємося – він не дуже охоче погоджується пограти у слова, не хоче повторювати складне для нього), але результатів поки немає. І що робити – пустити все на самоплив, сподіваючись, що сам надолужить (хоча у такому випадку можуть виникнути проблеми при подальшому навчанні у школі) або все-таки треба робити конкретні кроки?

Дітям потрібні не логопеди, а батьки та інші родичі, які з цими дітьми багато розмовляють.

Усе людство, особливо його найбільш цивілізована частина, зіштовхується зараз із реальною проблемою – діти частіше чують телевізор, ніж маму і тата, вони більше спілкуються з гаджетами, ніж із людьми.

Але найстрашніше полягає у тому, що це стало можливим тому, що зі смартфоном або комп’ютером веселіше і цікавіше, ніж із мамою чи татом.

Пускати ситуацію на самоплив, звичайно, не можна, але треба дарувати дитині найдорожче з того, що є у вас, дорослих, – ваш вільний час. Мами і тата цього часто не розуміють – вони активно використовують гаджети для того, щоб отримати час в особисту власність, більше того – вони регулярно купують дітям нові електронні пристрої і заохочують їх у використанні, а потім змушені витрачати власний час і бюджет сім’ї на походи до логопеда.

Розмовляйте з дітьми, спілкуйтеся, коментуйте те, що ви бачите, співайте пісні, читайте перед сном, запитуйте і терпляче вислухайте відповіді, не лінуйтеся самі відповідати на питання, які виникли у дитини, – і потреба у логопедах зменшиться багаторазово.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *