Вийти заміж у шістдесят

«Погляд часу» №25-2019
Як побудувати стосунки у зрілому віці?
Люди, які говорять про те, що з віком усе складніше знайти супутника життя, ніколи не зрозуміють тих, кому це вдається. Адже у зрілому віці можна не лише знайти людину, близьку за духом і світоглядом, але і по-справжньому закохатися. Іноді це почуття здається набагато яскравіше, ніж у молодості.
Синдром «спорожнілого гнізда»
За статистикою, найчастіше подружжя розлучається у віці 30-40 років. В основному в цей період у чоловіків починається нове сімейне життя, а ось жінки продовжують ростити дітей, віддаючи їм кожну вільну хвилину. У них абсолютно немає часу навіть подумати про пошук нового супутника життя. І тільки приблизно у 50-60 років, коли діти подорослішали і вилетіли з батьківського гнізда, жінки починають розуміти, що самотні, і дуже хочуть зустріти людину, з якою можна було б поговорити за чашкою чаю, обговорити домашні справи і разом виховувати онуків. Неминуче настає час, яке психологи називають це синдромом «спорожнілого гнізда».
Як відпустити минуле?
Якщо колишній досвід сімейних відносин був негативним, то в новому шлюбі теж буде нелегко.
Адже у кожного (особливо у літньому віці) з майбутнього подружжя своє уявлення про те, «як треба», свої образи і стереотипи, пов’язані з колишніми партнерами.
– Деякі чоловіки і жінки бояться починати нові стосунки, особливо, якщо у них за плечима є негативний досвід подружнього життя. Однак страх згубний для будь-якого починання: будь-то перші кроки у новій справі чи початок любовних відносин. Не можна накладати попередній досвід на нові відносини.
Літнє подружжя повинне знати, коли поступитися один одному, а коли проявити твердість і наполягти на своєму. Саме вміння і, що важливо, бажання підлаштовуватися один під одного – це основа відносин у зрілому віці.
Майте на увазі: якщо вас не відпускають спогади, до цих пір заподіюють біль (туга за померлим одного з подружжя чи образа після розлучення), вам буде дуже важко почати нові стосунки. Запам’ятайте: потрібно раз і назавжди розібратися зі своїм минулим і поставити жирну крапку.
Вчимося бути щасливими
Щоб нові відносини складалися вдало, літнє подружжя повинне навчитися ряду речей.
• Бути щасливими на самоті. Тільки у такому випадку можна створити міцну сім’ю. Ви повинні розуміти, що новий чоловік або дружина – це новий сенс буття, а не людина, яка допоможе вирішити, скажімо, фінансові проблеми.
• Вихід із зони комфорту. У всіх літніх людей є свої погляди на життя, які опрацьовувалися роками, наприклад, переваги в їжі та одязі. Вступаючи у нові відносини, будьте готові до того, що доведеться вийти з зони комфорту, порушити усталені звички.
• Не допускати родичів у ваші стосунки. На момент знайомства доросла дочка може не підтримати вибір матері, а внук може сказати дідусеві, що він вибрав собі у дружини не ту жінку. Щоб ці висловлювання не отруювали ваше життя, знайомте своїх обранців із сім’єю тільки якщо це дійсно необхідно. Це не означає, що ви повинні забути про дітей і онуків. Вечері, на яких буде збиратися вся велика родина, обов’язково будуть. Але спочатку потрібно побудувати міцний фундамент нового сімейного життя.
Заміж… за законного чоловіка
Міністерство юстиції України пропонує літньому подружжю скористатися послугою «Ювілейне весілля». Сімейним парам, які прожили у шлюбі багато років, дозволено відсвяткувати ювілей спільного життя, замовивши у будь-якому РАГСі країни повторну церемонію одруження. Після церемонії «новоспеченому подружжю» вручається свідоцтво про шлюб, проте у ньому вказується, що шлюб укладений повторно.