Викидень: що не треба робити

Викидень що не треба робити
Викидень: що не треба робити

На 5-му місяці першої вагітності в мене стався викидень. Лікар сказала, що треба почекати з новими спробами рік, а заодно призначила цілий список аналізів для мене й чоловіка, хоча перед зачаттям ми проходили обстеження, все було нормально.

Інга, по e-mail

Спорадичні (тобто випадкові) викидні в більш ніж 70 % випадків відбуваються через хромосомні аномалії плодового яйця. Ніякі спеціальні обстеження після однієї невдалої вагітності не потрібні і ніде в розвинених країнах не проводяться. Крім того, після викидня не потрібно вичікувати енну кількість часу, не потрібно берегтися й уникати вагітності протягом 3-6-9-12 місяців, не потрібно приймати комбіновані оральні контрацептиви для «відновлення» гормонального фону або «відпочинку» яєчників. Ці рекомендації псевдонаукові і не мають під собою жодного обґрунтування. Крім того, немає ніякої «генетичної пам’яті» або «пам’яті матки» – це неправдива інформація. Усе, що вам може бути рекомендовано, – це прийом фолієвої кислоти й нові спроби зачаття з того моменту, як відновиться ваш менструальний цикл (це займає не більше трьох місяців) і ви будете готові морально й фізично до нової вагітності.

Я сама пережила викидень. Моя перша вагітність закінчилася самовільним повним абортом на терміні вагітності шість тижнів. Ваші переживання мені близькі й зрозумілі. Я не здавала ніяких аналізів, ми почали пробувати вагітніти рівно через місяць після першої невдалої вагітності, і на сьомий місяць спроб настала моя друга, абсолютно нормальна вагітність.

О. Білоконь, акушер-гінеколог

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *