Вимоги до дитячої зубної щітки

Вимоги до дитячої зубної щітки
Вимоги до дитячої зубної щітки

Діти повинні чистити зуби двічі на день. А з якого віку варто привчати їх до цієї процедури? Стоматологи кажуть, що відтоді, як у дитини вилазять перші зубки.

Проводячи чищення зубчиків, ви ще й полегшите прорізування інших. Чистити зуби років до двох досить один раз увечері. Згодом – два рази, і вечірня чистка важливіша.

Дитяча зубна щітка, особливо перша, повинна відповідати розміру ротика дитини, великою щіткою ви просто не зможете почистити зуби малюка. Щетинки повинні бути синтетичними, а не натуральними, на яких у порах можуть залишатися бактерії.

Вибирайте зубну щітку такої м’якості, щоб емаль зубів не стиралася і ясна не травмувалися. Ручка нехай буде товщою, для зручного захоплення маленькими пальчиками, але не дуже масивна, інакше маляті буде незручно нею рухати. Виробники зазвичай указують на упаковці вік, для якого призначена дитяча зубна щітка, але ви орієнтуйтеся ще й за особливостями своєї дитини – можливо, у вас дуже витончена дівчинка.

Зубна щітка повинна замінюватися в міру зносу, але не рідше одного разу на три місяці.

Пасту для малюка слід купувати окремо. Спеціалізовані дитячі зубні пасти розраховані на особливості дітей, які можуть заковтувати частину пасти.

Фтор, який використовується в пасті для зміцнення зубів, у великій кількості отруйний. Тому звертайте увагу на кількість фторидів: у зубній пасті для дітей до 6-7 років фторидів – 500 ppmF, а для школярів 7-18 років – 1500 ppmF. Дітям подобаються зубні пасти з ароматами малини й полуниці, але вони використовують їх часто як ласощі.

Необхідно, щоб дитяча зубна щітка й чистила зуби малюка, і сама при цьому перебувала в належному гігієнічному стані. Це досягається ретельним миттям її після використання.

Дорослі та дитячі зубні щітки слід зберігати окремо, щоб вони не контактували. Щоб на вологих щетинках не розмножувались мікроби, вони повинні висихати, тому використовувати футляри для зубних щіток можна тільки в умовах подорожі.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *