Виноградник у березні

Виноградник у березні
Виноградник у березні

«Погляд часу» №11-2019

Протягом місяця можна починати вирощувати вегетуючі саджанці у кімнатних умовах або теплиці, щоб із настанням теплої погоди у травні висадити ці саджанці на постійне місце чи пересадити їх у шкілку.

Якщо чубуки були висаджені у січні-лютому і вже почали рости, з’явилося листя, то проводять профілактичні заходи щодо їх захисту від можливих захворювань (обприскування препаратами для профілактики грибкових захворювань або, якщо необхідно, від шкідників – кліщів, трипсів тощо). Потрібно регулярно стежити за розвитком саджанців, забезпечуючи своєчасний їхній полив, підтримувати оптимальний температурний режим, при необхідності проводити прищипування верхівок пагонів і пасинків, що ростуть.

При встановленні хороших погодних умов, коли стане стійкою тепла погода і ґрунт просохне, починають роботи безпосередньо на винограднику. У південних районах, де весна починається раніше, на укривних виноградниках, у першу чергу із земляним укриттям, кущі звільняють від укриття чи знімають плівку, мати та інші типи матеріалів. Звільнені лози піднімають над поверхнею ґрунту, щоб вони просохли. В інших районах ці роботи починають проводити з кінця березня.

Цього місяця виконують ранньовесняне обрізування лоз на кущах, які не вкривають на зиму. Його треба завершити до початку набрякання бруньок і активного сокоруху, аби уникнути великої втрати пасоки, що може негативно позначитися на розвитку кущів. При поверненні холодів і встановленні морозної погоди обрізування слід призупинити, тому що при температурах повітря нижче нуля градусів лоза стає ламкою.

Якщо виноградники розташовані у низинах і часто пошкоджуються весняними заморозками чи уражаються хлорозом через надмірне зволоження ґрунту, то їх обприскують розчином залізного купоросу (300-500 г купоросу на 10 л води), щоб затримати розпускання бруньок і запобігти виявам хлорозу. Після обприскування починають сухе підв’язування рукавів і плодових лоз.

Після того як відтане і просохне ґрунт, можна починати підготовку посадкових ям або траншей для висадки виноградних саджанців.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *