Вирощування перцю для ледачих

Вирощування перцю для ледачих
Вирощування перцю для ледачих

«Погляд часу» №11-2019

Перець можна виростити без великих витрат праці та часу, без застосування складних добрив і отрутохімікатів, без особливих агротехнічних прийомів, що віднімають у «ледачого» городника вічно дефіцитні час і сили. Це можливо, якщо знати кілька важливих деталей.

Терміни сівби насіння на розсаду залежать від умов вирощування розсади.

Якщо у вас оптимальні з точки зору освітлення умови (а це, як правило, південні вікна, парники, теплиці, або підсвічування лампами денного світла), то посів потрібно проводити у кінці березня – початку квітня.

Якщо ви вирощуєте розсаду на західних або східних вікнах, то сійте у кінці лютого – початку березня.

Ґрунт для розсади треба брати більш родючий, ніж для томатів. На відро дернової землі додати 1/3 відра старого перепрілого гною і склянку деревної золи. Перед посівом бажано насіння замочити у вологій марлі (не у воді!) дня на 2-3.

Після появи першого справжнього листка сіянці пікірують (розсаджують) в окремі горщики.

Для перцевої розсади якнайкраще підходять баночки з-під майонезу і маргаринів. При висоті ґрунту у 5-6 см розсада виходить більш кремезною, ніж при висоті 8-10 см, яка зазвичай буває біля стінок ящиків.

За час вирощування розсади бажано зробити 2-3 підгодівлі змішаним розчином добрива. У частині розсади скоростиглих і середньостиглих сортів і гібридів можна прищипнути верхівку над 5-6 листком. Прищипнуті сіянці тижнів на 2-3 припинять зріст, що дуже зручно: розсада буде маленькою, зручно транспортується, з кращим приживанням у ґрунті. А головне, що можна чекати від вирощеної таким чином розсади, це більш високого урожаю. Кущі почнуть раніше галузитися, а плоди в основному формуються саме на бічних пагонах.

Висаджують перець у ті ж терміни, що і томати: після 10 червня – у відкритий ґрунт, у середині травня – під малогабаритні плівкові укриття. Відразу після посадки грядку з перцями замульчувати шаром у 5-6 см. В якості мульчі можуть бути використані: перегній, тирса, подрібнений бур’ян, солома. Подальший догляд полягає у поливах.

І ще одна суттєва рекомендація. Як тільки плід виріс до нормального для даного сорту розміру, відразу ж зніміть його. Якщо плоди залишити на дозрівання, нові зав’язі припинять ріст.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *