Виростив свою розсаду і на базар ходити не треба

Як отримати здорову й міцну розсаду
Виростив свою розсаду і на базар ходити не треба

«Погляд часу» №9-2013

Якщо хочете висадити у травні на грядки власну розсаду, то врахуйте, що насіння для неї потрібно посіяти в березні. У кожної культури є І свої вимоги до умов росту й розвитку. Як отримати здорову й міцну розсаду?

Перець любить воду

На розсаду насіння перцю сіють у першій декаді  березня. Посів проводять у дерев’яному ящику, наповненому родючим ґрунтом, причому сіють дуже густо. Зверху насіння прикривають сантиметровим шаром вологої землі. Ящик з посівами тримають у теплому приміщенні й поливають водою кімнатної  температури.

розсада перцю

Сходи з’являються приблизно через місяць. У віці двох справжніх листків розсаду пікірують і розсаджують у пластикові або будь-які інші ємності місткістю 100-150 мл. Попередньо у дні ємності необхідно проробити отвори, щоб не збиралася зайва волога. При пересадженні рекомендується використовувати ґрунтову суміш із дернової землі й гною сипцю у співвідношенні 1:1.

Стаканчики необхідно поставити в тепле місце. Перець надалі регулярно поливають, оскільки він дуже любить вологу й погано переносить найменше пересихання ґрунту.

До початку травня розсада виросте до 20 см у висоту, а значить – прийшов час висаджувати її у відкритий ґрунт.

Помідори бояться заморозків

Помідори добре ростуть і при посіві у відкритий ґрунт, і при вирощуванні через розсаду. Тут варто врахувати, що посадка через розсаду особливо перспективна в посушливих районах, оскільки при відсутності вологи насіння у відкритому ґрунті погано сходить.

розсада помідорів

Сіють насіння в березні у загальну ємність. При утриманні у теплому приміщенні при температурі 20-22 С насіння може зійти приблизно через 20-25 днів. Коли з’являться сходи і на них утвориться 2-3 справжніх листки, її пікірують у стаканчики. Краща суміш для пікіровки – дернова земля й гній-сипецьу співвідношенні 1:1. Після пікіровки розсаду необхідно добре підгодувати. Любить вона мінеральні добрива, наприклад, підгодівлю аміачною селітрою, яку проводять раз на місяць. Для цього сірникову коробку добрива розчиняють у відрі води і поливають нею землю.

Приблизно в перших числах травня розсада буде готова до переїзду у відкритий ґрунт. Однак поспішати із цим не варто, адже іноді у цей час бувають пізні заморозки, які гублять молоді рослини. Тому кращий термін «переселення» помідорів – друга декада травня.

Баклажани – «проти» пікіровки

Як і інші насіннєві культури, баклажани краще вирощувати через розсаду. При цьому насіння краще сіяти відразу в окремі горщики. Це рятує рослини від пікіровки, яку баклажани переносять не дуже добре (травмується їхнє ніжне коріння).

розсада баклажанів

При посіві горщики наповнюють поживною сумішшю (за складом вона повинна бути такою, як для томатів), потім рясно поливають її теплою водою. Насіння сіють на глибину 1 см, по 1-2 насінині в кожний стаканчик (згодом залишають одну, більш міцну рослину). У ящики баклажани сіють рядками з міжряддями шириною 2-2,5 см.

Сходи з’являються через 4-8 діб, і рослини відразу ж переносять у світле, але прохолодне приміщення (15-18 0С). Розсаду регулярно поливають і раз на два тижні удобрюють розчином перепрілого коров’яку. У середині травня м висаджують у відкритий ґрунт.

Капуста встоїть у холоди

Капуста – холодостійка рослина. Вона витримує температуру до 1-2 °С морозу. Завдяки цьому на грядку ранню капусту можна висаджувати наприкінці квітня.

розсада капусти

Сіють капусту в ящики, а потім у фазі 3-4 листків пікірують у стаканчики: ранню – у тару розміром 8×8 см, пізню – 6 х 6 см. Попередньо землю у горщиках поливають теплою водою. Під час пікіровки в сіянців видаляють кінчик головного кореня, щоб він краще гілкувався. При посадці розсаду заглиблюють до сім’ядольних листків. Сіянці потрібно часто поливати, оскільки капуста – вологолюбна культура. Але й переливати теж не варто, оскільки сіянці можуть захворіти різними хворобами. З метою профілактики хвороб приміщення, у якому стоїть розсада, регулярно провітрюють. Підгодовують культуру раз на два тижні органічними або мінеральними добривами.

Огірки «визнають» лише теплу погоду

Огірки ростуть дуже швидко, тому їх краще сіяти прямо в стаканчики – по 1-2 насінини в кожний. Надалі їх можна висаджувати в одну лунку.

розсада огірків

Земельну суміш для огірків готують таку ж, як і для інших культур. Посіви рекомендується проводити при температурі 17-22 0С, оскільки більш тепле повітря розпестить огірки і зробить їх нестійкими до зміни температури, хвороб і шкідників. До пересадження у відкритий ґрунт сіянці двічі підгодовують слабким розчином коров’яку (1:7) і регулярно поливають, оскільки культура вимоглива до вологи. За 7-10 діб до висадження її починають гартувати провітрюванням.

Розсаду в город краще висаджувати після 10 травня, адже огірки – теплолюбна культура. Вони в жодному разі не повинні потрапити під весняні заморозки, інакше кущі швидко загинуть.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *