Виручить стелаж

стелаж
Виручить стелаж

Брак місця на підвіконнях – одна з головних проблем при вирощуванні розсади. Якщо сіянцям мало світла, вони витягуються, погіршується їх якість. Розв’язати цю проблему допоможуть стелажі. На них можна розмістити контейнери та горщечки, а після збирання урожаю – консервацію та й загалом будь-що.

На підвіконні не завжди сприятливі для рослин умови. Тут може дути зі стареньких рам чи бути занадто сухо через батареї опалення. А стелажі можна розмістити в оптимальному для розсади місці. Вони компактні й не займають багато місця. Готові коштують не дешево і мають стандартні розміри, тож доцільніше виготовити стелаж власноруч. Його легко задекорувати, і таким чином він впишеться у будь-який інтер’єр. На вікні для невисокої розсади можна зробити 3–4 ряди полиць.

Конструкції можуть бути стаціонарні, пересувні та розбірні. Стаціонарні кріплять так, до стіни або стелі. Надійний стелаж витримує велику кількість розсади і слугуватиме не один сезон. Пересувні встановлюють там, де потрібно. Наявність коліщаток дає змогу повертати й пересувати їх. Розбірні зручні тим, що коли в них немає потреби, їх демонтують і ховають. Завдяки перфорованим куткам і трубкам каркасу висоту полиць на них можна змінювати.

Стелажі виготовляють із різноманітних матеріалів: обробленої деревини, оргскла (пластику), металу (нержавіюча сталь, перфорована трубка). Зазвичай використовують матеріал, що є в господарстві, однак можна придбати й у будівельному магазині. Якщо навантаження на полиці буде значне, потрібні додаткові ребра жорсткості.

Купуючи готовий виріб, звертайте увагу на кріплення та якість матеріалу. Стандартний стелаж на 3–6 полиць має висоту 1,2–1,8 м, ширину полиць – 20–60 см. Для вирощування розсади їх бажано оснастити фітолампами. Висоту полиць визначають з урахуванням висоти рослин, які тут оселяться. Якщо передбачено підсвічування, слід зробити запас і для ламп. Тому додайте висоту посадкових стаканчиків, розмір лампи, максимальну висоту розсади і «накиньте» ще 10см. Перш ніж розпочати роботу, зробіть креслення. Спочатку монтують основу, потім полиці та лампи. Якщо каркас буде з дерев’яних брусків, їх попередньо шліфують та вкривають антисептиком. Найпростіші полиці – з дерев’яних рейок, їх кріплять на бічних брусках. Полиці з оргскла та скла зробити важче, однак вони краще пропускають світло.

Стелажі без підсвічування розміщують ближче до вікна, а з фітолампами – будь-де. Стелаж має бути міцним, надійним, стійким до вологи, забезпечувати рослинам комфортні умови та легкий доступ до них.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *