Виручить сухе зрошення

УЮТ № 26-2019
Якщо немає можливості поливати город, а дощів теж не очікується, треба раз на кілька днів ретельно розпушувати прилеглий до рослин шар землі на глибину 4-6 см.
Проводити цю роботу краще в ранкові та вечірні години. Подивіться на поверхню землі: щілини шириною до 2 см ідуть глибоко, витягаючи звідти воду. Унаслідок регулярного розпушування вони руйнуються, що допомагає економити дорогоцінну вологу. Крім того, поліпшується доступ повітря до кореневої системи, а в ньому, як відомо, є і вода, яка конденсується в ґрунті і використовується корінням.
Якщо немає можливості поливати город, на допомогу прийде ще й мульчування. Річ у тім, що в накритій перегноєм або компостом землі немає щілин, а значить, волога не зникає. Під мульчею ґрунт не перегрівається і волога не тільки не втрачається, а ще й конденсується в нічний час.
Мульчувати грядки бажано і в тому випадку, коли є можливість зрошення. Якщо накриєте зволожену землю травою – вода дістанеться рослинам, не накриєте – волога за лічені хвилини випарується від спеки.
В. Татарчук, агротехнік