Висячі сади Семіраміди, або Як створити підвісний квітник

Як створити підвісний квітник
Висячі сади Семіраміди, або Як створити підвісний квітник

«УЮТ» №21-2019

І нехай про красу Семіраміди, що жила в VII ст., залишилися лише легенди, створити невеликий підвісний квітник і доглядати за власним маленьким «садком у повітрі» ми цілком спроможні!

Підвісний квітник – це ідеальне рішення для балконів, де немає зайвого місця, щоб поставити вазони. Відмінно приживеться підвісна «клумба» у квартирі та в приватному будинку, а також на терасі.

При посадці рослин потрібно враховувати деякі особливості. У підвісних кашпо ґрунт сохне швидше, ніж на звичайних клумбах, тому важливо дотримуватися правильного режим поливу – тобто поливати квіти набагато частіше. Краще всього, якщо кашпо буде з піддоном. Поливаючи квіти, слідкуйте, щоб вода заповнила весь піддон – тоді на підвісній «клумбі» буде підтримуватися потрібний рівень вологості.

Ґрунт для кашпо має бути легким. Віддавайте перевагу покупним ґрунтам, у які входять речовини, що протистоять залежуванню, а склад рясніє корисними для рослин компонентами. Підгодовувати свою «семіраміду» комплексними добривами також доведеться частіше.

Для висаджування на «підвісних клумбах» у кімнатних умовах підійдуть хлорофітум, пеларгонія, каланхое, аспарагус.

У «балконних умовах» або на веранді добре приживаються маргаритки, лобелії, братки, чорнобривці. А за бажання в підвісному кашпо можна створити маленький сад-город, посадивши карликові рослини: перець, квасолю, помідори або навіть дрібну полуницю, а також трави для чаю: шавлію, материнку, м’яту або мелісу.

Астільба китайська стане головною фігурою для будь-якої композиції. Для підвісного кошика більше підходять карликові сорти. Ця квітка у своїй карликовій формі досягає 20 см у висоту. Зазвичай садять її в середину композиції, а по краях доповнюють підвісну «клумбу» ампельними рослинами.

Бегонія – ідеальна рослина для тих будинків і балконів, де сонце буває нечасто. Для підвісного кашпо найчастіше вибирають ампельну бегонію, тим більше що й відтінків у неї величезна кількість.

Бальзамін, навпаки, квітка більш ніж сонцелюбна. Якщо її щедро поливати, то вона віддячить красою.

Петунія робить «підвісні клумби» яскравими і святковими. Для кашпо в повітрі потрібно вибирати ампельну петунію із красивою формою квіток, наприклад – мініатюрні «грамофончики» стануть гідною прикрасою балкону.

Ахіменес називають однією з кращих ампельних рослин. Щоб додати рослині пишноти, варто садити одночасно не менше 5-6 кореневищ і правильно доглядати їх. Регулярно поливати, забезпечувати гарне освітлення, а ось обприскувати ахіменес водою не радять.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *