Вітамінна зелень петрушки на підвіконні взимку

Зелень петрушки на підвіконні взимку

У зимовий час найсильніше відчувається нестача вітамінів для організму, тому її хочеться заповнити за рахунок різноманітної зелені, наприклад, тієї ж петрушки. Тому, якщо ви любитель всього домашнього, а не магазинного, то навіть взимку можете виростити петрушку в квартирі, на підвіконні.

Петрушка вважається невибагливою рослиною, але для її успішного вирощування в квартирі слід підготуватися і забезпечити певні умови.

Для цього використовують різноманітну тару: лотки, горщики, ящики для розсади з отворами в дні. На дно кладуть дренаж (гравій, шматочки червоної цегли, пісок) і засипають городнім ґрунтом шаром 12-16 см, який бажано змішати з перегноєм або компостною землею у співвідношенні 1:1.

Посадковий матеріал повинен бути здоровим, з брунькою на верхівці. Перед посадкою обрізують кінчики коренів, щоб коренеплоди мали однакову довжину, потім їх дезинфікують у теплому слаборожевому розчині марганцівки та посипають золою.

Коренеплоди висаджують похило під кутом 45 градусів, відстань між рядами 6-8 см, а між коренеплодами в ряду 2-3 см. Тару з висадженими рослинами розміщують на два тижні в темному місці, де підтримують температуру +12…+14 °С. Це необхідно для появи молодих бічних коренів.

Потім контейнери переносять на підвіконня, де температура становить +16…+20 °С. Тривалість вигону – 30-35 діб.

До появи перших листків полив проводити не можна, а потім рослини зрошують один раз на 8-10 днів. Щедрий полив протипоказаний протягом усього часу вигону зелені – поливають лише в міру підсихання ґрунту.

Напередодні зрізання зелені петрушку зрошують дощуванням. Після зрізання на рослині повинні залишитися черешки листя довжиною не менше 3 см.

«УЮТ» №47-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *