Виводимо плісняву

Виводимо плісняву
Виводимо плісняву

 «Уют» № 18-2019

Розкажіть, як вивести плісняву на стінах? Кілька разів ми з дружиною змивали плісняву водою, але це не допомагає. До того ж кажуть, що грибок на стінах дуже шкідливий.

Микола Бідний, Чернігівська область

Передусім потрібно виявити причину появи плісняви. Вона часто виникає у приміщеннях із високою вологістю та поганою вентиляцією, особливо на кухнях та у ванних кімнатах, а також там, де щільні пластикові вікна. Ще одна причина – сирість від ґрунту чи підвалу. Промерзання зовнішніх стін і недостатнє опалення також можуть спричинити появу грибка на стінах. Виникає пліснява й там, де протікають труби чи дах.

Щоб видалити плісняву, слід спочатку зняти оздоблювальне покриття – штукатурку, шпалери, кахлі тощо. Потім уражене грибком місце слід зачистити металевою щіткою, наждачним папером чи шпателем. Усе сміття зібрати й винести, бо воно може містити спори грибка. Згодом поверхню обробляють засобом проти грибка за допомогою валика або губки. Потім стіну ґрунтують і наносять на всю поверхню гідроізоляційний розчин. Коли висохне, стіну ще раз обробляють антисептиком. Після цього можна штукатурити. Коли штукатурка висохне, поверхню обробляють спеціальною теплоізоляційною фарбою. Далі стіну шпаклюють, добре просушують і лише після цього наносять декоративне покриття.

Щодо підручних засобів, то існують такі.

• Розчинити 10 г мідного купоросу в 1 л води. За 3-5 год. нанести купорос повторно. Процедуру проводять 2-5 разів.
• Обробити поверхню канцелярським клеєм, розчиненим у воді.
• Можна приготувати розчин бури, розведений із водою 1 : 10.
• Господарське мило розвести до стану густого розчину й обробити поверхню.
• Добре борються з грибком хлорвмісні препарати, зокрема звичайний відбілювач «Білизна», який розводять водою 1 : 2.
•  Дерев’яну поверхню можна вкрити оліфою, краще натуральною.
• Змішати з водою соду (1 ч. л. на склянку) й обробити поверхню.
• У боротьбі з грибком часто використовують оцет. Його, не розводячи, наливають на ділянку, посипану харчовою содою, або обробляють оцтом стіну з розпилювача.
• Ефективна й олія чайного дерева (10 мл на 0,5 л води).
• Фунгіцидним препаратом є перекис водню.
• Нашатирний спирт розводять навпіл із водою та розпилюють на поверхню.

З усіма засобами працюють у гумових рукавичках. Надалі слід подбати, щоб у домі було сухо та працювала вентиляція, особливо в місцях із підвищеною вологістю. Встановлюючи меблі біля стін, роблять зазор, щоб циркулювало повітря.

Народні засоби, звісно, менш ефективні, ніж хімічні. Але, напевно, багато хто пам’ятає часи, коли грибок виводили лише тим, що було під руками.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.