Військові облігації: допомога армії та додатковий дохід

Військові облігації – варіант облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Продаючи їх, держава бере у нас гроші в борг. На ці кошти купують озброєння, боєприпаси, техніку, медикаменти. Повертати борги держава обіцяє з відсотками. Чи можна заробити, купуючи військові облігації?

Військові облігації: допомога армії та додатковий дохід

Де можна придбати облігації?

Випускає військові облігації Нацбанк України. А придбати їх можна у банках та ліцензованих брокерських компаніях. Їх список є на сайті Міністерства фінансів.

Купити облігації можна як у відділеннях банків, так і через мобільні програми. Таку послугу, зокрема, пропонують такі банки: «Південний», «Укргазбанк», «Укрексімбанк», ПУМБ, «Ощадбанк», «Райффайзен Банк», ОТП Банк, «Монобанк». Національний банк радить покупцям звернути увагу, що банки можуть за свої послуги стягувати комісію.

Скільки доведеться заплатити?

Номінальна вартість однієї облігації – 1000 грн. Однак її реальна ціна може бути як меншою, так і більшою. Що менший термін вкладу, то дешевша облігація.

Наприклад, одна облігація, гроші за яку держава обіцяє повернути за півроку, коштує приблизно 962,91 грн. А та, яку обіцяють погасити за рік, – приблизно 1052,53 грн.

Яким є відсоток прибутку?

Прибуток, який може принести облігація, залежить від терміну її погашення. Що триваліший період, то вищі відсотки, які мають виплатити її покупцю. Короткострокові облігації – на два місяці – принесуть їх власникам 9,5 %; ті, що розраховані на півтора року – 11,5 %. Найменшу відсоткову ставку отримають покупці, які купують облігації в доларах та євро, – 2,5-3,7 %.

Чи можна купити одну облігацію?

На сьогодні на сайті Міністерства фінансів України розміщено інформацію про те, що купити одну облігацію можна в банках «Південний», «Укргазбанк», «Укрексімбанк».

Інші банки мають вищий «поріг входження». Наприклад, ПУМБ продає облігації як мінімум на суму 10 тис. грн – це десять облігацій. В «Ощадбанку» продаж цінних паперів стартує від ста примірників. У «Райффайзен Банку» та ОТП Банку – з чотирьохсот облігацій.

Плюси і мінуси покупки

При придбанні військових облігацій є три переваги.

По-перше, прибуток від них не оподатковується – на відміну, наприклад, від депозитів.

По-друге, гроші не просто так лежать удома, а приносять хоч якийсь прибуток, до того ж таким чином ви допомагаєте нашій армії.

По-третє, підтверджувати джерело коштів, за які вони куплені, не треба.

Щоб оцінити вигоду, можна прибуток, який ви отримаєте, порівняти з прогнозом інфляції та відсотками за банківськими депозитами. Наразі держава пропонує за військовими облігаціями при вкладі на 12 місяців 11 % річних у гривні. Отже, це не захистить гроші від інфляції, яка за оцінками Нацбанку цього року досягне 20 %. Уже у червні, згідно з інформацією Держстату України, ціни в країні з початку року зросли на 13,9 %.

«Погляд часу» №39-22.09.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *