Визначаємо термін збирання цибулі

збирання цибулі

Цибулю вирощують усі городники. Але часто-густо багато хто з них скаржиться на псування цибулин під час зберігання. Причини можуть бути різні, але, мабуть, головна з них – неправильний термін збирання.

Якщо цибулини зібрати раніше, вони не повністю визріють, недостатньо затвердіють лусочки. У такої цибулини може загнити шийка, і гниль досить швидко проникне всередину. При запізненні зі збиранням, якщо до того ж вологий ґрунт (а дехто поливає до останнього, щоб виросли більші цибулини), спостерігається укорінення і повторний ріст. Така цибулина, навіть вилучена з ґрунту, також довго зберігатися не буде.

Спекотна погода сприяє більш активній вегетації і швидкому визріванню плодів. Тому на грядках цибулі слід максимально обмежити поливи. Термін її збирання визначити нескладно. Цибулю збирають при масовому пожовтінні і виляганні 20-30 % листя. Однак її дозрівання може затриматися при зайвому азотному живленні і внаслідок надмірного зволоження ґрунту. Тому у липні зрошення скорочують. Але якщо цибуля не припиняє рости і продовжує вегетувати, потрібно обережно гостро заточеною лопатою підрізати коріння на 5-6 см нижче денця цибулини. Підрізування коренів проводять також за три тижні до збирання урожаю при затяжних дощах. Іноді радять приминати листя, якщо воно вчасно не полягло. Але робити цього не варто. Навіть випадкове приминання чи витоптування листя провокує проникнення у цибулини хвороботворних бактерій. Краще відгребти від них ґрунт, що стимулює налив і дозрівання цибулин, а також сприяє кращому їх збереженню.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.