Визначаємо вік своїх суглобів

Визначаємо вік своїх суглобів
Визначаємо вік своїх суглобів

«УЮТ» №11-2019

Років до 30-35 більшість із нас не відчуває проблем із суглобами: ми рухаємося легко, без болю, швидко відновлюємося після травм. Але навіть здорові суглоби з віком починають боліти, зменшується обсяг рухів, деякі фізичні навантаження стають неможливими через біль.

Як змінюються здорові суглоби людини з віком? Навіть у здорових людей, які не мають зайвої ваги і не травмували суглоби, суглобові хрящі з віком поступово стають тоншими і менш еластичними. У 40-50 років починає розвиватися остеоартроз – дегенеративні зміни у структурі суглоба, які відбуваються внаслідок вікових змін в обмінних процесах у хрящовій тканині. Суглобовий хрящ зменшується у висоту, гірше вбирає синовіальну рідину, необхідну для змащення під час руху, синовіальної рідини у суглобі теж стає менше. При сильних дегенеративних процесах або запаленнях (артрозі) суглобів синовіальна рідина може взагалі поступово зникнути, залишивши хрящі без природного зволоження. При цьому хрящ під час руху постійно травмується, це викликає сильний біль, обмежує рух – іноді зменшується амплітуда чи обсяг рухів, а іноді людина взагалі не може поворухнути кінцівкою чи пальцями через сильний біль.

Якщо навіть болю немає, обсяг рухів все одно з роками зменшується: цей процес можна сповільнити хіба що завдяки регулярним заняттям йогою чи схожими видами фізичної активності.

Щоб визначити, якому віку відповідає стан ваших суглобів, зробіть просту перевірку: нахиліться вперед максимально низько, не згинайте коліна, дотягніться руками до підлоги.

• Якщо ви торкаєтеся вільно до підлоги долонями – вашим суглобам від 20 до 30 років;
• дотягується до підлоги кінчиками пальців – вашим суглобам від 30 до 40 років;
• дістали кінчиками пальців до підйому стопи зверху – вашим суглобам від 40 до 50 років;
• дістаєте долонями до середини гомілки – вашим суглобам від 50 до 60 років;
• якщо ви дістаєте долонями до колін – вашим суглобам від 60 до 70 років;
• якщо дістаєте долонями до середини стегна – вашим суглобам більше 70 років.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *