Влаштування велодоріжок стане обов’язковим

влаштування велодоріжок
Влаштування велодоріжок стане обов’язковим

Відповідна вимога міститься у нових Державних будівельних нормах В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів». Осучаснений ДБН було розроблено Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

У відомстві пояснили, що велосипеди стають все популярнішим видом транспорту, але в Україні відсутній організований велосипедний рух, майже нема велодоріжок, а це не тільки незручно, але й небезпечно. Тому в новому ДБН було введено обов’язкове проектування велодоріжок і смуг на дорогах, а також прописані чіткі вимоги щодо їх облаштування та параметрів.

Так, велосипедні доріжки та смуги слід влаштовувати на територіях житлових і промислових районів, комунально-складських зон, на магістральних вулицях безперервного і регульованого руху, вулицях місцевого значення, селищних та сільських дорогах, що забезпечують під’їзд велосипедистів до житлових, громадських будинків, промислових підприємств, об’єктів масового відвідування, відкритих автостоянок і гаражів.

Велосмуги повинні проектуватися лише для одностороннього руху, велодоріжки мають бути переважно односторонніми з обох боків вулиці. За наявності забудови з одного боку вулиці слід влаштовувати велодоріжку двостороннього руху на забудованій стороні.

Визначається і мінімальна ширина велосипедних смуг та доріжок при новому будівництві (від 1,85 до 3 м) або реконструкції (від 1,5 до 2,5 м).

Оновлений ДБН, що є обов’язковим до виконання нормативним документом під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів. відповідно до їх призначення, вже опублікований і вступить в силу з 1 вересня 2018 року.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *