Власний приклад батьків

Правильно виховані діти – це щаслива старість, погано виховані діти – це майбутнє горе, це сльози, це провина перед іншими людьми.

Власний приклад батьків

Якими виростуть син чи донька – залежить не тільки від батьківських любові і доброти. Один із найефективніших, найдієвіших методів виховання – власний приклад батьків.

Саме у сім’ї, у ранньому дитинстві, як правило, закладаються основи майбутнього характеру. У сімейній обстановці діти вперше опановують науку людського спілкування, намагаються бути схожими на батька чи матір. Про це не можна забувати. Але як часто в поспішності і суєті ми не встигаємо і навіть не намагаємося зрозуміти свою дитину, списуючи це на дрібниці! Однак у вихованні немає дрібниць.

…Біля воріт лежала купа вугілля, мати наповнювала ним відра, які батько носив у сарай. Поруч грався маленький син. Ось він із лопаткою в руках підійшов до батьків, набрав землі і висипав її у відро. Що ж, малюк вирішив не бути стороннім спостерігачем і, швидко засвоївши що і як потрібно робити, вирішив допомогти мамі і татові. Але, на жаль, батьки цього не оцінили.

– Що ти робиш? – сердито прикрикнув батько, забравши лопатку з дитячих рук.

Ну а мати висипала все з відра, також висловивши незадоволення.

А потрібно було вчинити інакше – похвалити сина за старання, пояснити йому, що слід насипати вугілля, а не землю. Дуже часто молоді батьки не замислюються над своїми діями, які потім повертаються бумерангом через вчинки дітей. І тоді, буває, дуже важко змінити себе і свій спосіб життя.

…Раніше нерідко гостював в одного свого товариша і завжди з великим задоволенням спостерігав, як чотирирічний хлопчик, у всьому наслідуючи батька, постійно майстрував і конструював, використовуючи улюблені іграшки. Безумовно, на той час тато і мама для нього були найголовнішими людьми, тому що «все знали і уміли».

Дуже важливо, щоб маленька людина відчувала себе на рівних із дорослими. Тут необхідні почуття такту, терпеливість, повага до своєї дитини.

Діти дуже спостережливі, пам’ять у них чудова. Вони швидко схоплюють звички старших, копіюють дорослих, тому потрібно завжди пам’ятати про те, що виховання – це, насамперед, правильна поведінка вихователя.

 «Погляд часу» №44-29.10.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *