Власта Грабовська:
«Школа» – серіал про сьогодення. Цим і чіпляє»

Власта Грабовська
Власта Грабовська: «Школа» – серіал про сьогодення. Цим і чіпляє»

Актриса популярного серіалу «Школа» розповіла про особисте життя та залаштунки знімального майданчика.

Власто, розкажи про своє дитинство.
– У мене було дуже насичене дитинство, незважаючи на те, що я росла одна, без братів і сестер. Мала багато додаткових занять. Англійська, німецька, танці, плавання, співи.

Коли ти вирішила пов’язати своє життя з акторством?
– Ще коли була школяркою, я ходила на хор. І ми з ансамблем ставили різні жартівливі вистави, капусники. Після 9 класу я вступила до коледжу на режисерський факультет. Уже на першому курсі одна з викладачок, актриса Віталіна Біблів, дуже надихнула мене. Саме на її уроках я зрозуміла, що хочу цим займатись і надалі.

Тебе батьки підтримують у твоєму виборі?
– Зараз уже так. Оскільки мої батьки не пов’язані із творчістю взагалі, спочатку вони хотіли, щоб я здобувала «нормальну» професію, яка може приносити хороші прибутки. Але після того, як вони побачили, що я до цього серйозно ставлюся, вони почали мене дуже підтримувати. Мама щодня запитує, як пройшла репетиція, зйомки, що нового ти дізналася?

Розкажи про свій перший досвід роботи на знімальному майданчику.
– Це було ще у школі. Один з однокласників запропонував позніматися у масовці якогось історичного серіалу. Я навіть назву не пам’ятаю. Я погодилася. Найбільше мені запам’яталися з тих зйомок гарні костюми. Після того було декілька епізодичних ролей. Взагалі, у серіалі «Школа» – це моя перша лінійна роль.

Як ти потрапила до серіалу?
– Мені подзвонили, запросили на кастинг, коли я вже навчалась на акторському факультеті. Я пішла. Спочатку були проби без режисера, потім запросили на проби з режисером, а після того вже парні проби. Так мене і затвердили.

Ви схожі із Лізою, яку ти граєш? Як ти ставишся до своєї героїні?
– Я її дуже часто не розумію. Ми зовсім не схожі. Вона мрійлива, емоційна і це нормально для її віку. Але, за цей час я встигла її полюбити. Вона дуже цікава дівчинка, добра. Негативних рис я в ній не бачу. Так, вона помиляється, але у такому віці – це нормально.

З ким ти потоваришувала на знімальному майданчику?
– Найбільше зблизилась із Сергієм Власенком, це мій екранний тато. У нас із ним найбільше спільних сцен, тому і спілкуємось часто. А так, усі дуже привітні, і я маю гарні стосунки з усіма акторами серіалу.

Розкажи про якісь цікаві моменти зйомок.
– У перший мій знімальний день першою сценою була сцена з поцілунком. Я ще навіть не встигла з партнером познайомитись і тут відразу треба цілувати. Ми, звісно, все відпрацювали, але всередині якийсь зажим був.

Що дається найважче?
– Найважче даються драматичні сцени. Коли потрібно заплакати. Але режисер дуже допомагає налаштуватися. У такі моменти я припиняю думати, як Власта, і починаю думати, як Ліза. Тобто, це не твої партнери по зйомкам, це твої батьки, твій брат, твої друзі…

Хто для тебе є прикладом акторської майстерності?
– Я часто ходжу у театри. У нас у країні дуже багато талановитих акторів. Іноді сиджу на виставі, і просто щелепа закочується десь під задній ряд від захвату. Мій наставник і людина, якою я досі надихаюсь – це Віталіна Біблів. Я намагаюсь ходити на всі її вистави. А із зарубіжних акторів мені подобається Хелена Бонем Картер.  Захоплює те, що дивує. А вона дивує постійно. Я б хотіла вміти перевтілюватись, як вона.

Чи є в тебе коханий?
– Так, є.

Як він ставиться до твого щільного графіку.
– Деколи ображається, що мало часу йому приділяю. Але загалом, він мене підтримує. Коли я нервую, заспокоює і налаштовує на роботу. Але сцени з поцілунками він не дивиться. Каже, що не може.

Тебе впізнають на вулиці?
– Так, і це дуже приємно. Мене це надихає, заряджає. Оскільки у серіалі розкриваються проблеми сьогодення, то і дивитися його цікаво і дітям, і їхнім батькам. Життя в українських школах іде паралельно із розвитком подій у серіалі. Цим, напевно, і чіпляє серіал.

Якою має бути сучасна дівчина?
– Дівчина не має права бути несвідомою. Треба багато читати, багато дивитися. Звісно, зовнішній вигляд також важливий, але важливіше твоє наповнення. Зараз дуже швидко плине час і треба намагатися його переганяти.

– Про що ти мрієш?
– Я б хотіла, щоб у мене були сили продовжувати навчатися, коли ти вже стомився від того. А ще я мрію поїхати на море. Давно вже не була на морі.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *