Влолодимир Стержаков
«Не люблю навколо себе скорботні обличчя»

Влолодимир Стержаков

Влолодимир Олександрович Стержаков добре відомий телеглядачам завдяки ролям у величезній кількості серіалів, включаючи такі, як «Маргоша», «Тихе полювання», «Молодіжка», «Даша Васильєва. Любителька приватного розшуку».

В. Стержаков народився 6 червня 1959 року у Таліні. Сім’я Володі була далека від світу мистецтва. За визнанням актора, у будинку «панувала атмосфера абсолютного щастя і безмежної батьківської любові»: «Дитинство проходило у художній самодіяльності, я вічно щось декламував, співав, танцював. Тому моя дорога була прямою, незважаючи на те, що батьки у мене були далекі від цієї сфери. Вони, проживши разом 54 роки, скільки я пам’ятаю, завжди боролися за життя, за буквальне виживання з трьома дітьми на руках».

Закінчивши дев’ятий клас, Володимир вступив до училища при драматичному театрі. А пізніше, благополучно здавши іспити, був прийнятий до Школи-студії МХАТ. Він так і залишився працювати у трупі цього театру. МХАТу актор віддав двадцять років. Грав він переважно ролі другого плану, але глядачам, проте, запам’яталися його характерні персонажі. «Я не можу працювати без куражу. Не бачу сенсу. Все ж має кипіти, іскрити. Так було у мене і протягом усіх років, що я служив у театрі. Я ж, у першу чергу, театральний актор».

Дебют Стержакова у кіно припав на середину 80-х років. Серед його перших робіт були бармен у молодіжній стрічці «Плюмбум, або Небезпечна гра» і присяжний у телефільмі «З роботами не жартують» із серії «Цей фантастичний світ». У лихі 90-ті рр. Володимир підробляв, де тільки можна. Йому доводилося і прибиральником бути, і бублик крутити, і вагони розвантажувати, і в телерекламі зніматися. А потім Стержаков почав з’являтися у серіалах.

Довгий час Володимир залишався холостяком. Причому таке життя Володимиру подобалася: йому було комфортно від того, що він сам розпоряджався своїм часом і бажанням. Одним із захоплень, наприклад, була риболовля. У нього навіть традиція була – Новий рік зустрічати на замерзлій річці з вудкою у руках. І яка ж дружина відпустить чоловіка на риболовлю у таке свято?!

І все-таки знайшлася жінка, яка змогла підкорити серце переконаного холостяка. З Аллою він познайомився на початку 90-х. Півроку вони зустрічалися і називали один одного виключно на «ви». «Але мене це абсолютно не турбувало, – згадує Володимир Олександрович. – Навпаки, поруч з Аллою я відчував дивну легкість. Ми багато гуляли, я читав вірші. Вечорами проводжав її додому і, як Ромео, стояв під вікнами і чекав, коли в її кімнаті згасне світло.

Одного разу після зйомок артист повернувся додому зі страшною температурою. Його морозило, він марив, і в цей момент до його квартири увійшла Алла. Про хворобу їй повідомили друзі Володимира. Вона приїхала, викликала швидку, а потім залишилася доглядати за ним. Саме у той час актор зрозумів, що більше не може жити без цієї жінки, і як тільки він встав на ноги, то відразу зробив їй пропозицію.

Він мріяв про дітей, але дружина ніяк не могла завагітніти. «Уже почали вірити у будь-яких знахарів, їздили до ворожок. Я тоді купив цуценя. У нас з’явився спанієль на прізвисько Луша, ми були втрьох тепер. До того ж готовий був поїхати до дитячого будинку. Але Алла все одно продовжувала боротися за материнство», – розповідав Стержаков. Незабаром дружина актора завагітніла. Пара чекала дівчинку, актор планував назвати довгоочікувану доньку Євгенією. Але Алла втратила дитину. Після трагедії актор підтримував кохану дружину, як міг. Через деякий час Володимир і Алла знову задумалися про дітей: «Дружина, напевно, розуміла, що у мене теж життєві сили закінчуються. Вона відправила мене зі своїми знайомими на риболовлю в Астрахань. Мобільного зв’язку там не було. Щоб зателефонувати, потрібно було залазити на дерево. І в якийсь день моєї подорожі дружина ледве-ледве додзвонилася до мене і сказала, що вагітна».

У родині актора з’явилося два спадкоємця: спочатку Денис, потім Олексій. Деякі артисти кажуть, що не бажають акторської долі дітям, а Володимир Стержаков зізнається, що хотів би, щоб його династія продовжилася. Адже, на його думку, акторська професія хоча і важка, але найкраща у світі. Він займається нею навіть усупереч здоров’ю.

Нещодавно Володимир Олександрович зізнався, що останні чотири роки бореться з раком черевної порожнини. Причому лікарі діагностували онкологічне захворювання на 4-й стадії. Дізнавшись про це, артист вирішив не мучити своїх близьких, оскільки, як вважав Володимир, у стані «овоча» він стане їм тягарем. Від необдуманого вчинку його вберегла дружина, заявивши, що йому потрібно сконцентруватися і боротися.

Зараз, каже актор, «хвороба під контролем», а він продовжує зніматися. За кілька років уже переніс шість операцій. Я не люблю навколо себе скорботні обличчя. Можливо, тому, що я все життя граю комедію».

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber