Вогнище для затишку
Сьогодні заміський будинок – це не тільки місце для вирощування овочів, а й альтернативний варіант відпочинку. Тому багато власників намагаються оптимізувати його під свої особисті потреби.
Невід’ємним атрибутом заміського будинку стає садове вогнище, що дозволяє приємно проводити час вечорами.
На дачній і садовій ділянці вогнище для багаття згодиться і після обрізки: можна буде спалити гілки, а золу використовувати як добриво.
Однією з проблем при використанні багаття є високий ризик поширення вогню. Тому його розводять всередині спеціальних огороджувальних конструкцій, які можна застосовувати багаторазово. Садове вогнище при цьому повинне вирізнятися красою і вписуватися у загальний екстер’єр ділянки. Зробити його можна з різних матеріалів.
Із розчину

Оптимальним варіантом буде глина, яка здатна витримати високу температуру. Альтернативою їй може стати бетон із спеціальними добавками. Відлити чашу можна практично будь-якої форми від квітки до звичайного куба без верхньої частини.
Металеві

Вогнища такого типу в більшості випадків продаються на ринку. Але якщо у вас є досвід роботи зі зварюванням, тоді можна виготовити його вручну.
Для цього використовують тільки жаростійкий метал, який здатний витримувати перепади температур. Щоб надати чаші оригінальності, її фарбують спеціальними фарбами.
Застосовуємо цеглу і камінь
Вогнища з каменю і цегли більш практичні і довговічні. При цьому виготовити їх не так уже й складно навіть без наявності досвіду.
Сьогодні існує безліч дизайнерських задумок. Наприклад, підземні вогнища. Для їх виготовлення у ґрунті викопують невелику яму певної форми. Її глибина не повинна бути занадто великою, оскільки з неї періодично потрібно буде діставати попіл.

Коли каркас готовий, його обкладають шамотною цеглою, використовуючи спеціальні розчини. Іноді можна використовувати жаростійкий камінь, але принцип при цьому не змінюється. Навколо такої чаші також можна вистелити майданчик із цегли чи іншого декоративного каменю, створивши певну зону відпочинку.
Зовнішні вогнища. Каркас конструкції розташовують безпосередньо на поверхні ґрунту. Форма чаші може бути, як круглою, так і прямокутною. Викладають її також із цегли і спеціального розчину.

Для декорування зовнішньої сторони використовують спеціальний жаростійкий камінь.
Виготовлення вогнища на дачі – це проста операція, яка потребує тільки підбору якісного матеріалу і дотримання всіх правил безпеки.
«УЮТ» №30-23.07.2020
Читайте також: Запашний будинок