Вороги здорової шкіри: продукти, які провокують акне

Косметологиня та дерматологиня Анна Немировська поділилася списком продуктів, які є головними ворогами здорової та молодої шкіри й найчастіше провокують висипання.

Продукти - вороги здорової шкіри

Цукор. Шкідливість цукру для шкіри підтверджена науковими дослідженнями. Усе тому, що надлишок цукру запускає процес глікації – руйнування колагену. Це може відбуватися роками, тож на обличчі неодмінно з’являться зморшки в найуразливіших для твого типу старіння місцях.

Молочні продукти. У молочних продуктах є два компоненти, які можуть погано впливати на організм, викликати запалення та провокувати целюліт – це казеїн та лактоза. Казеїн – молочний білок, який вирізняється своєю клейкістю, тож провокує розвиток згустків та атеросклеротичних бляшок у кишківнику. Лактоза – це цукор, який є у складі всіх молочних продуктів. Після того, як ми споживаємо лактозу, вона розпадається на два види цукрів: глюкозу та галактозу.

Наш організм здатен розчепити лише глюкозу. Для розщеплення галактози необхідних ферментів у нас немає. Тож перетравити молоко здатні тільки бактерії гнильного типу, які активно розмножуються та отруюють мікрофлору кишківника. А якщо ще й поєднати цукри з лактозою, то процесу бродіння в кишківнику уникнути не вдасться. Саме це викликає запалення й загострює проблеми з висипаннями.

Також молоко може підвищувати рівень тестостерону, а він, у свою чергу, закупорює фолікули. Таке середовище стане родючим ґрунтом для розмноження бактерій.

Глютен міститься у зернових культурах. Надлишок цього компоненту провокує процес бродіння в кишківнику, подразнення шкіри й загострення акне.

Алкоголь буквально висушує наш організм, тож зневоднення, яке викликає алкоголь, – це найбільша небезпека для шкіри. Втрачаючи вологу, ми втрачаємо і запаси колагену. Це неодмінно призведе до зменшення тонусу та пружності шкіри навіть у молодому віці.

Для людей із проблемою куперозу алкоголь становить окрему небезпеку: посилює приплив крові до обличчя та збільшує кількість судинних зірочок на крилах носа, щоках та підборідді.

Кава підвищує рівень кортизолу, гормону стресу, що може спричинити висипання. До того ж кава зневоднює шкіру, а відновити водний баланс стає дуже складно.

«Уют» №1-5.01.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *